CZARNULKA

Napisany przez identek . W dziale Galeria

SUCZKA „CZARNULKA” OK. 6 LAT 61609390005945 (667/17)
WIELKOŚĆ: MAŁA
SZCZEPIENIA: TAK
STERYLIZACJA: TAK
BOKS: A-14
 
„Cześć, mówią tutaj na mnie Czarnulka.

Oj, dużo czasu i pracy zajęło moim Opiekunom tutaj skruszenie tej skorupki z lęku i niepewności, w której się zamknęłam. Bałam się wszystkiego – głosu, dotyku, ruchu, smyczy… Pierwszym moim odruchem była ucieczka, a w sytuacji, z której nie widziałam wyjścia, w użycie wchodziły ząbki.

Ale to już powoli odchodzi w niepamięć! Teraz wiem, że muszę się starać i że warto ufać, choć wciąż będę potrzebowała sporo czasu, żeby całkowicie otworzyć się przed nową osobą. Powinieneś więc wiedzieć, że jeśli chciałbyś mieć we mnie przyjaciółkę, będziesz musiał się trochę postarać.

Gdy już zaufam, pokazuję jak wiele wspaniałości ukrywam pod tą moją skorupką, w tym malutkim chudym ciałku. Jestem bardzo kontaktowa, na spacerze staram się nie tracić przewodnika z oczu. Uwielbiam przytulanie, buziaki, a nawet noszenie na rękach nie stanowi dla mnie wyzwania. Spacerki to teraz moje hobby i staram się z nich czerpać najwięcej jak się da!

Jestem mocno socjalną sunią, kontakt z innymi psami jest mi potrzebny do budowania pozytywnych relacji z człowiekiem. Dużo szybciej się uczę w towarzystwie psich kumpli i staję odważniejsza oraz bardziej otwarta. Najlepiej więc, gdyby w moim nowym domu byli już jacyś psi koledzy i koleżanki. A jakby co – to z kotami też się dogaduję!

W schronisku mieszkam w boksie z pomieszczeniem wewnętrznym i zachowuję w nim czystość. Nie niszczę też posłań. Słyszałam, że inne psy tak robią, ale ja uważam to za skandaliczne! Dobry kocyk wart jest więcej niż chwila zabawy w szarpanie!

Czekam więc tutaj i mówią, że jestem już gotowa na nowe życie. Skoro tak mówią, to ja im wierzę. Pamiętaj tylko – aby zasłużyć na moje serce, trzeba się trochę postarać.” Pozdrawiam, Czarnulka.

(opis przygotowany przez wolontariat schroniska)

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.