MIKI

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIESEK „MIKI” OK. 6 M-CY 616093900208991 (19/18)
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
SZCZEPIENIA: TAK
BOKS: B-18
 
„Cześć! Jestem Miki!Trafiłem tutaj na początku styczna prosto z pięknej gdańskiej Moreny. Może i jakiegoś strasznego startu w życie nie miałem, bo ciekawski i otwarty ze mnie młodzieniec, ale zdecydowanie nie poświęcano mi należycie dużo uwagi. Teraz, pod okiem pracowników i wolontariuszy, nadrabiam stracony czas i powoli uczę się manier.

Kiedy tu trafiłem, nie potrafiłem chodzić na smyczy. Ba! Ja to nawet nigdy obroży nie miałem, a jak jakąś mi założono, to myślałem, że będą dusić i mordować – czym prędzej chciałem ją zdjąć. Teraz umiem już chodzić w obroży i szelki też poznałem. Wciąż jeszcze bywam nieokrzesany na smyczy, ale intensywnie nad tym pracuję z moją wolontariuszką.

Nauczono mnie też tutaj, że człowiek to fajny kompan. Bo ja to człowieka zawsze znałem i szanowałem z racji na to, że jako jedyny dysponował moją karmą, ale nie wiedziałem, że z człowieka może być też kumpel! Coraz częściej więc łapię na spacerze kontakt wzrokowy i oczekuję od przewodnika wytycznych – z człowiekiem spaceruje się o wiele fajniej niż samemu.

Poznaję też komendy, które mają podobno ułatwić mi poznanie takiego człowieka, co będzie miał dla mnie więcej czasu niż ludzie tutaj w schronisku. Poznałem już „siad” i „daj łapę” – bardzo szybko się uczę! Ciekawostką dla mnie były zabawki – nie znałem ich i zwłaszcza te piszczące wzbudzały we mnie lęk. A teraz, kiedy tylko zauważyłem, że z nimi tyle frajdy, nie wyobrażam sobie spaceru bez piłeczki!

Jestem dosyć żywiołowym psem i moja wolontariuszka mówi, że jeszcze sporo muszę się nauczyć. Na przykład nie rozumiem jeszcze, dlaczego człowiek nie lubi, jak się skacze i podgryza… Przecież ja tak dla zabawy! Tak z miłości!

Takie życie, kiedy człowiek jest mną zainteresowany i poświęca mi czas uważam za dużo lepsze i ciekawsze. Chciałbym, żeby tak było zawsze… Zapewnisz mi to?

Czekam na Ciebie w boksie B-18.” Pozdrawiam, Miki.

(opis przygotowany przez wolontariat schroniska)

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.