RADOSŁAW

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIES „RADOSŁAW” OK. 10 LAT 616093900053957 (657/17)
WIELKOŚĆ: DUŻY
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: C-14
 
„Dzień dobry, nazywam się Radosław

Trafiłem tutaj w połowie listopada 2017 roku. Dużo mówić o sobie nie musiałem, właściwie wszystko widać było jak na dłoni. Może i miewałem pełną miskę, ale czy pełna miska to od razu już pełne życie?

Moja sierść to historia kilku lat regularnego linienia. Warstwa na warstwie jak pierścienie w pniu. Wieloletnie zaniedbanie zaowocowało powstaniem grubej warstwy filcu stworzonego z moich włosów i brudu. Trafiłem tutaj sprawiając wrażenie giganta, a po wygoleniu części tego ohydnego kożucha okazało się, że połowa mnie to tylko stara sierść.

Dawno nie widziałem weterynarza. W sumie to nawet nie pamiętam, czy kiedykolwiek. I choć pielęgnacja i tyle rąk chętnych by mi pomóc to dla mnie zupełnie nowe tematy – to poddaję się im ze stoickim spokojem, cierpliwością i wdzięcznością. Mówią, że mądry ze mnie pies, bo wiem, które nowe jest dla mnie dobre.

Jestem już stary. Psychicznie chyba jestem jeszcze starszy niż wskazuje metryka, bo oprócz starości męczy mnie też zmęczenie. Powiedziano mi tutaj, że to miejsce to tylko przystanek na drodze do jeszcze lepszego życia. Czy to prawda? Czy może być jeszcze lepiej? Ciężko mi uwierzyć, że doczekam tych chwil, ale wszyscy tutaj żyją nadzieją, więc i mi się czasem udziela.

Wiele w życiu nie potrzebuję – człowieka o ciepłym sercu i ciepłych dłoniach. Uwielbiam ludzi i sądzę, że lepszych istot na świecie nie ma. Zapytasz skąd taki pogląd u kogoś takiego jak ja. A ja Ci powiem – w moim wieku zrozumiesz.

W moim wieku nie sprawia się już wielu problemów. Na smyczy chodzę idealnie, nie zwracam uwagi na inne zwierzęta, wszystkie zabiegi znoszę cierpliwie. Wciąż jeszcze niezbyt pewnie czuję się w pomieszczeniach zamkniętych, ale sądzę, że szybko się do nich przekonam. Nie mam nic przeciwko noszeniu ubranka w chłodne dni, a pozostawiony sam sobie – śpię jak suseł przez cały czas.

Czekam więc tutaj, bo powiedziano mi, że tutaj się czeka. Ja czekam na każde spojrzenie, każdy dotyk, każdą możliwość wtulenia kudłatego łba w ludzkie kolana. Może Ty gdzieś indziej czekasz całe życie na mój kudłaty łeb tuż przy Twoich nogach? Chciałbym się przekonać, że to czekanie ma sens. Jestem w boksie C-14.” Pozdrawiam, Radosław.

(opis przygotowany przez wolontariat schroniska)

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.