AGATA

Napisany przez identek . W dziale Galeria

SUCZKA AGATA OK. 10 LAT 932001000586437 (302/18)
WIELKOŚĆ: ŚREDNIA
SZCZEPIENIA: TAK
STERYLIZACJA: TAK
BOKS: 4

Szybka ściąga:
– energiczna
– wymaga nauki chodzenia na smyczy, nauki zabawy oraz socjalizacji z innymi psami
– otwarta
– bywa bojaźliwa


 

Dzień dobry, jestem Agata.

Przyjechałam tutaj pod koniec maja w niechlubnej biżuterii – grubej i ciężkiej kolczatce. Byłam dosyć mocno przejęta moją nową sytuacją i bywało, że bałam się bardziej, niż to było konieczne. Dziś, bez tego naszyjnika hańby i z moim nowym kumplem z boksu – Rafałkiem, czuję się znacznie lepiej, więc postanowiłam dać się zaprosić na sesję zdjęciową, aby móc poszukać nowego Domu.

Już na wstępie mogę Wam powiedzieć, czemu niby ta kolczatka moja miała służyć. Otóż ja to trochę taki wolny duch jestem, szalona bywam i kiedy się otworzę i kogoś polubię – włącza mi się tryb ruchliwy i mocno emocjonalny. Ciągnę na smyczy, nie lubię chodzić w obroży, więc pracuję tutaj nad spacerami w szelkach. Jest wiele skutecznych metod nauki chodzenia na smyczy, a kolczatka nie jest żadną z nich.

Absolutnie nie powinnam wracać do noszenia kolczatki. Zaciskała się na mojej szyi, kiedy próbowałam nawiązywać psie znajomości, a ból, który mi sprawiała, do dziś kojarzy mi się po prostu… z innymi psami.Stąd też mój stosunek do czworonogów mijanych na spacerze jest negatywny. Widząc psa, spodziewam się bólu – nie oczekuj ode mnie, że szybko o tym zapomnę, choć udowodniłam już tutaj, że mądra ze mnie baba i wcale nie jest tak, że inne psy to ja bym tak sama z siebie z lubością zjadała. Rafałka kocham, choć początki były trudne.

Bardzo lubię się bawić, ale… nie umiem bawić się zabawkami. Zabawa ze mną to więc skakanie, szarpanie, nakręcanie się i generalnie przepychanki. Muszę popracować nad tym typem aktywności – najlepiej ucząc się skupienia na piłeczkach i innych takich.

Jestem wesołą, miłą, otwartą, ale i mocno zagubioną sunią. Szukam domu, który weźmie sprawy w swoje ręce i na nowo pokaże mi świat. Bez tego miejskiego łańcucha na szyi. Bez bólu i strachu. Tutaj już zaczęłam się uczyć – poznałam Rafałka i pokochałam przyjaźń z innym psem – reszta będzie w Twoich rękach.

Czekam na szansę.” Pozdrawiam, Agata.


Opis przygotowany przez wolontariat schroniska.

Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą.


Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.