ARIA

Napisany przez identek . W dziale Galeria

SUCZKA ARIA OK. 10 LAT 616093901353166 (343/210)

WIELKOŚĆ: ŚREDNIA

SZCZEPIENIA: TAK

STERYLIZACJA: TAK

BOKS: C -10


SZYBKA ŚCIĄGA:

– łagodna, spokojna, wesoła, otwarta
– dobrze chodzi na smyczy
– dobrze znosi pielęgnację
– lubi zabawy piłką, patykami i powolne spacery
– obojętna do innych psów, ale na zaczepkę odpowie


 

Dzień dobry, nazywam się Aria. Zanim tutaj trafiłam, kila dni błąkałam się w okolicy przystanku przy ulicy Bysewskiej. Nie czekałam na właściwy autobus, ale na człowieka, który z któregoś z autobusów mógł wysiąść – nie stało się tak jednak, czekałam na darmo, nikt nie przyjechał.

Czy to dlatego, że wiek powoli zaczął wykręcać moje nogi, przytępiać wzrok i plątać myśli? A przecież nie to sobie obiecywaliśmy te kilka lat temu. Nie pamiętałeś?

Ja pamiętam. Oj, dobrze pamiętam ciepło domu, zabawy na świeżym powietrzu i codzienne spacery. Pamiętam doskonale i… tęsknię. Mimo wszystko.

Wiem jednak, że tęsknota, zwłaszcza dla suni w moim wieku, jest trucizną. Staram się więc czerpać wszystko co najlepsze z sytuacji, w której aktualnie postawił mnie Los. Jestem wesoła, otwarta, kocham się przytulać. Bywa i tak, że nawet zabawa mi w głowie! Piłeczki i patyczki – uważam je za świetną rozrywkę nawet dla starszej, statecznej damy.

Bo damą jestem bez wątpienia – w boksie zachowuję czystość, pielęgnację mojej pięknej sierści znoszę z pokorą, a na spacerze spokojnie drepczę tuż przy Przewodniku. Inne psy są mi raczej obojętne, dopóki nie zaczepiają mnie jakoś niegrzecznie. Jeśli zaczepią – potrafię odburknąć, nie będę przecież bierna wobec zniewagi! 

Myślę, że moja tęsknota powoli zaczyna się zmieniać w coś innego – w oczekiwanie. Oczekiwanie na kolejną szansę od Losu i Dom u kogoś, kto nie złamie obietnic. Kto będzie ze mną od początku naszej znajomości do jej samiutkiego, samiuteńkiego końca. A potem to już na zawsze – w pięknych wspomnieniach naszej wspólnej drogi, niezależnie od tego, jak długa ona będzie.

Czekam,
Aria


Opis przygotowany przez wolontariat schroniska

Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą.

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.