CARMEL

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIES CARMEL OK. 7 LAT 932001000586601 (259/18)
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: A-9

Szybka ściąga:
– średnio aktywny
– podatny na szkolenie
– zna podstawowe komendy
– dobrze chodzi na smyczy


 

Dzień dobry, jestem Carmel

Jeśli szukasz psa, o którego wdzięczności będziesz mógł pisać książki, to ja czekam tutaj na Ciebie. Zapytasz, za co miałbym być wdzięczny? Przecież dom, rodzina, pełna miska i wygodne posłanie to naturalny psi przywilej – powiesz. A ja będę wdzięczny przede wszystkim za to, że nie uderzysz.

Doświadczyłem w życiu „ciężkiej ręki” i w związku z tym bywam ostrożny przy pierwszym kontakcie. Na dotyk reaguję napięciem i wycofaniem. Ciało sztywnieje, a ja chowam się w najdalszym kąciku własnych myśli. Ale to nic, bo jeśli pokażesz mi, że jesteś łagodny i nie uderzysz, to zostaniemy najlepszymi kumplami. Już kilka takich znajomości tutaj zawarłem!

Jestem bardzo skupiony na przewodniku. Dla mnie człowiek mógłby być całym światem. Na spacerze ciągle zerkam, czy czasem czegoś ode mnie nie chciałbyś oczekiwać, wyjścia z treningiem byłyby więc dla mnie wskazane. Lubię wysiłek intelektualny.

Wiele razy już tutaj usłyszałem pod moim adresem słowa „grzeczny pies, dobry pies”. Jestem tym lekko zszokowany – nie spodziewałem się, że nie robiąc nic… ba! że nawet pozwalając sobie na szczyptę szaleństwa i inicjatywy w pieszczotach czy zabawie można być dobrym psem. Tak za nic, tak za darmo, tak po prostu z sympatii…

Szukam Domu, który często będzie mi powtarzał, że jestem grzecznym psem. Który przymknie oko na to, że czasem mogę się zapomnieć i skulić ze strachu przed ręką wyciągniętą do głaskania. Takiego Domu, który pokaże mi, że moje walory intelektualne można spożytkować w zabawie, w radosnym byciu razem jako równi sobie kumple, a nie jako Ciężka Ręka, smycz i panicznie posłuszne kudłate jej wykończenie.” Czekam, Carmel.


 

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska.

Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą.

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.