DENVER

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIES DENVER OK. 7 LAT 945000001677455 (101/21)
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: 12
EW. ADOPCJA PO KONSULTACJI Z LEK. WET.

SZYBKA ŚCIĄGA:
– silny, inteligentny, pewny siebie
– zna podstawowe komendy
– dobrze chodzi na smyczy, ale potrafi pociągnąć
– nie akceptuje psów ani kotów
– nie nadaje się na stróża z uwagi na konieczność ograniczenia ruchu
– wymaga szerokiej diagnostyki ortopedycznej i neurologicznej, regularnej rehabilitacji oraz suplementacji

 
Cześć, nazywam się Denver. Jestem psem, którego ktoś kiedyś kupił jako owczarka niemieckiego – to jest pewne. Jestem też żyjącym dowodem na to, że pewne cechy pewnych ras są wyrazem ludzkiego egoizmu, głupoty, żałosnego pędu ku nierealnym, chorym ideałom. Kosztem zdrowia i kosztem życia mi podobnych istnień. Istnień psów, które mają po prostu stać i dobrzewyglądać. A cierpieć powinny w ciszy i milczeniu.
 
Kojarzysz opadającą linię kręgosłupa współczesnych ON-ków? Jestem dumnym posiadaczem takowej! Na zdjęciach w albumie wyglądam posągowo! Wielka głowa, silna klatka piersiowa iwysunięte do tyłu tylne łapy. Gorzej wyglądam już na zdjęciach RTG – mam podejrzenie dysplazji, zespołu końskiego ogona oraz zmian neurologicznych, które sprawiają mi ból, na który reaguję, wygryzając sobie sierść.
 
Jestem wciąż aktywnym psem z dużymi potrzebami ruchowymi. No ale tu też pojawia się problem – bo jeśli chcę móc chodzić jak najdłużej, powinienem chodzić teraz jak najmniej. A brak odpowiedniej dawki ruchu skutkuje u mnie frustracją i narastaniem problemów z emocjami. Coś za coś, powiesz? A doradzisz mi, co powinienem wybrać?
 
Jestem silnym psem. Jestem psem posłusznym, oddanym, mądrym. Znam podstawowe komendy. Na smyczy chodzę dobrze, choć potrafię pociągnąć, mój Przewodnik powinien mieć trochę krzepy. Dobrze czuję się w pomieszczeniach, nie brudzę, wiem, jakie są zasady życia w mieszkaniu. Nie akceptuję innych psów, koty mocno działają mi na nerwy.
 
Czego potrzebuję?
 
Przede wszystkim kogoś, kto nie będzie się bał wziąć odpowiedzialności za cudze błędy… Bo w gruncie rzeczy tym będzie adopcja mnie polegała. Kogoś, kto zapewni mi kompleksową diagnostykę, zaczerpnie kilku opinii lekarskich i podejmie decyzję o najlepszym leczeniu dla mnie. Będę potrzebował odpowiedniej suplementacji, rehabilitacji (w Schronisku już zacząłem zabiegi i znoszę je bardzo dobrze). Szukam Przewodnika mądrego, świadomego, rozsądnego, który brak ruchu zrekompensuje mi innymi zajęciami – tak, abym mógł wykorzystać mój potencjał i nie frustrował się bezczynnością.
 
Czego potrzebuję? Czy to cudu?
Sam już nie wiem…
Po prostu poczekam,
Denver
 
Osoby, które rozważają adopcję kota lub psa ze schroniska Promyk proszone są o kontakt telefoniczny 58 522-37-80 w celu zarezerwowania dnia, oraz godziny wizyty.

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.