DZIEŃ CZARNEGO KOTA 17.11.2018.

Napisany przez identek . W dziale AKTUALNOŚCI

17 listopada obchodzony jest w Polsce Dzień Czarnego Kota. Święto to z pewnością mniej popularne niż inne prozwierzęce fiesty, ale dla nas jest ono niezwykle ważne. ⚠️Dlaczego? Otóż czarne koty (oraz czarne psy) wedle statystyk ze schronisk zdecydowanie dłużej czekają na domy i są rzadziej adoptowane.
⚠️Dlaczego? Bo ciągną się za nimi przesądy, mity i stereotypy, którymi narosła ludzka kultura. Nie przywołujemy tych kontekstów tutaj celowo, pokazujemy natomiast to, co w czarnych kotach najwspanialsze: moc, mądrość, przywiązanie, piękno, majestat, siłę, i najzwyklejszą “kociość”.

Oliwka, Gamma i Łapek to promykowi bohaterowie naszej czarnej sesji. Pandek i Gwiazdka, co prawda z domieszką futra białego, ale i tak identyfikują się ze swoimi kumplami. Bo czarny schroniskowy kot, to po prostu kot, który szuka kochającego i odpowiedzialnego domu.

Spójrzcie zatem na nie tak, jak je pokazaliśmy w ujęciach – w całej swej czarnej pełni i wyjdźcie przez moment poza przesądy:
Kto nie chciałby żyć w towarzystwie pantery, ale w wersji kieszonkowej?
Kto jest w stanie oprzeć się tym złotym ślepiom, podążającym za nami uważnie?
Kogo nie przekona czarny ogon wystający zza kanapy, prowokujący do zabawy?
Kogo nie zachwyci czarna kocia kulka zwinięta w kłębek w zimowy wieczór na naszych kolanach?

Czarne koty są doskonałe takie jakimi są. Dajcie szansę naszym schroniskowym dachowcom z PROMYK Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Gdańsk. Wybierzcie adopcję. I podzielcie się w komentarzach swoimi historiami adopcji czarnych kotów. Niech nasze pantery zawojują świat! #niekupujadoptuj.

https://www.instagram.com/schronisko_promyk/

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.