DZIEŃ KOTA 2015

Napisany przez identek . W dziale AKTUALNOŚCI

W dniu dzisiejszym w Polsce obchodzimy dzień kota. Niestety część z tych wspaniałych stworzeń również przebywa w takich placówkach jak schroniska dla bezdomnych zwierząt.
I każdy, kto miał okazję być w schronisku, a już zwłaszcza miłośnicy gatunku zwrócili uwagę, jak przygnębiającym może być widok kota siedzącego w  schroniskowej klatce, czy wolierze. Niezależnie od tego, jak bardzo by o nie dbać zapewniając im ich podstawowe potrzeby, to nic nie zmieni faktu, że schronisko to ostatnie miejsce, w którym powinny się znajdować koty.  Owszem, może być pomocne, zwłaszcza dla tych wszystkich chorych, które uległy wypadkom komunikacyjnym, ale nie zastąpi domu i obecności bliskich osób.
Powiada się, że kot chadza własnymi drogami – ale nie może się obejść bez człowieka, dodałbym. Wszyscy Państwo, którzy macie w swoim domu kota, bądź koty możecie z pewnością opowiedzieć wiele historii, które potwierdzą tę tezę. Wszyscy, którzy adoptowali kota z naszego bądź jakiegokolwiek schroniska sami mogli się przekonać, jak to zwierzę wyciągnięte z klatki i obsadzone w warunkach domowych, rozkwita i wrasta na stałe w krajobraz naszego życia codziennego. Do tego stopnia, że często już nie wyobrażamy sobie sytuacji, kiedy go nie było z nami. Wielorakich kolorów, miauczące, mruczące, łaszące się, rozrabiające, bądź tkwiące na swoim ulubionym meblu w domu.
 O ile świat człowieka byłby uboższy, gdyby ich nie było z nami! Dlatego zapraszamy do nas! Może tu znajdziecie swojego kociego przyjaciela?

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.