GATSBY

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIESEK GATSBY OK. 8 LAT 616093901353565 (128/21)
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: A – 9

SZYBKA ŚCIĄGA:
– delikatny, wrażliwy, ale otwarty i ufny
– dobrze chodzi na smyczy
– nie ma problemów z dotykiem
– dobrze znosi zabiegi pielęgnacyjne
– szuka spokojnego i troskliwego Domu

 
Cześć, nazywam się Gatsby. Trafiłem tutaj na początku maja, zostałem porzucony w okolicy ulicy Chłopskiej. Ktoś, komu ufałem, po prostu przywiązał smycz i poszedł… Więcej się nie widzieliśmy.
 
W Schronisku dałem się poznać jako wrażliwy, delikatny, ale przy tym otwarty i pełen zaufania pies. Nie mam problemu z obecnością i dotykiem nieznanych mi Osób. Na spacerach grzecznie truchtam na smyczy, szukając aprobaty Przewodnika. Miłe psy akceptuję, a te niemiłe wolę omijać szerokim łukiem. Wyśmienicie czuję się w pomieszczeniach i nie mam tendencji do ucieczek. Ba! Nawet kąpiele i inne zabiegi pielęgnacyjne znoszę dzielnie!
 
„Więc co Ty tutaj robisz od maja, Gatsby? Jaki jest haczyk? Dlaczego pies o tylu zaletach wciąż jeszcze obserwuje świat ze schroniskowej budy?” – zapytasz. A ja powiedzieć mogę jedno: wiesz, są psy, w których oczach jest pewien rodzaj ludzkiej troski. Psy tak empatyczne, o tak głębokim spojrzeniu, tak głębokiej inteligencji emocjonalnej, że… zwykły człowiek odwraca od nich wzrok, aby nie utonąć w trosce, która wyziera im z oczu. Wydaje mi się, że taki właśnie jestem.
 
Wiesz już pewnie, co byłoby moim marzeniem. Tak, właśnie tak. Chciałbym zastąpić tę troskę czymś innym. Ufną radością? Może. Wszystko zależy od Ciebie – czy mi zaufasz, czy otworzysz się przede mną, czy pozwolisz mi dzielić z Tobą wszystkie Twoje smutki i radości.
Bo od tego są przyjaciele, nieprawdaż?
Pozdrawiam,
Gatsby
 
Osoby, które rozważają adopcję kota lub psa ze schroniska Promyk proszone są o kontakt telefoniczny 58 522-37-80 w celu zarezerwowania dnia, oraz godziny wizyty.

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą
 

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.