GERDA

Napisany przez identek . W dziale Galeria

SUCZKA GERDA OK. 14 LAT 616093900052730 /001/18/
WIELKOŚĆ: ŚREDNIA
SZCZEPIENIA: TAK
STERYLIZACJA: TAK
BOKS: C-12

SZYBKA ŚCIĄGA:
– łagodna, lekko nieśmiała przy pierwszym kontakcie, ale łatwo nawiązuje nowe znajomości
– dobrze chodzi na smyczy, lubi truchtać
– nie niszczy posłań i dobrze czuje się w pomieszczeniach
– nie powinna dużo chodzić po schodach

 
Cześć, jestem Gerda. Wiecie – jak w tej bajce o Królowej Śniegu, choć z chłodem i sercem z lodu to ja nic wspólnego nie mam! Jestem dzielna jak ta Gerda z bajki, która przeżyła dziesiątki przygód, aby móc uratować swojego nieszczęsnego brata.
 
I dlatego Gerda – sporo w życiu przeszłam. Trafiłam do Schroniska chora, pomogły mi tutejsze Panie Doktorki. Byłam słaba, wyniszczona… Dziś, mimo zimy w oczach, kwitnę. Uwierz mi, dawno nie czułam się tak dobrze.
 
Z przygód przeszłości została we mnie pewna ostrożność, nieśmiałość. Łatwo jednak ją przełamać – delikatnym dotykiem, czułym słówkiem… Kiedy to już się wydarzy, staję się wesołą, aktywną sunią, która cieszy się każdą wspólną chwilą z Tobą. No i został też ten obolały kręgosłup, który nie pozwala mi marzyć o zdobywaniu górskich szczytów czy też wyższych pięter w bloku…
 
Tak w życiu codziennym to jestem raczej prosta w obsłudze. Akceptuję psy i koty, kocham spacerki – najlepsze są dla mnie takie aktywne, kiedy mogę sobie trochę potruchtać, choć mówią mi tutaj, że nadmierny wysiłek obciąża mój nie do końca już sprawny kręgosłup, to ja i tak kocham ruch. No i taki mądry, wyważony ruch jest mi potrzebny.
 
W pomieszczeniach zachowuję czystość, nie niszczę posłań, bo i po co.
 
Wierzę, że gdzieś na świecie jest ktoś, kto w moich zimnych oczach dostrzeże zapewnienie gorącej miłości. Da mi ten spokój ducha, ten ciepły kącik, otoczy opieką i troską. Mocno w to wierzę.
Czekam, Gerda

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.