HARRY

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIES “HARRY” OK. 2,5 ROKU 968000010615620 (247/18)
WIELKOŚĆ: ŚREDNIA
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: 6

Szybka ściąga:
– przyjacielski i otwarty
– wymaga nauki podstaw życia z człowiekiem
– czuje się swobodnie w pomieszczeniach zamkniętych
– szuka Przewodnika konsekwentnego, świadomego i stanowczego
– jego sierść wymaga regularnej pielęgnacji
– toleruje inne psy


Dzień dobry, nazywam się Harry i jestem tutaj już drugi raz. Pierwsza adopcja trochę mnie przerosła i podobno zasiałem niezły chaos w domu i życiu nowego Opiekuna. Wspominam o tym, żeby nie było niespodzianek i żeby mój kolejny Dom był już tym ostatecznym.

Jestem młodym psem, któremu wcześniejsi Opiekunowie najwidoczniej nie poświęcili wystarczająco dużo uwagi i zaniedbali moje wychowanie, kiedy był na to najlepszy czas. Do tej pory nie zdążyłem nauczyć się dobrych manier i nie dowiedziałem się na co konkretnie mogę sobie pozwolić będąc członkiem rodziny. Liczę, że znajdę taki Dom, który o to zadba.

Mimo, że przy pierwszym kontakcie mocno się ekscytuję, co wyrażam całym swym ciałem (a mały nie jestem!), to odpowiednio pozytywnie zmotywowany nawet siądę na komendę. Wiele rzeczy jednak mnie rozprasza, więc praca nad skupieniem uwagi powinna być pierwszym krokiem naszej znajomości.Tutejsi mężczyźni zauważyli, że ja to jestem synek wszystkich cioć-wolontariuszek. Że taki ze mnie trochę Alvaro i że żadne damskie serce nie pozostanie przy mnie kamienne. Wujków szanuję, ale jednak co ciotka, to ciotka. Uwielbiam kobiety i trochę lepiej z nimi współpracuję.

Czuję się swobodnie wszędzie tam, gdzie jest ze mną Człowiek. W pomieszczeniach zamkniętych, na otwartej przestrzeni, czy nawet w boksie to właśnie Opiekun jest dla mnie najważniejszy. Uwielbiam wpychać się moim puchatym tyłkiem na meble i ludzkie kolana, więc szukam kogoś, komu mój puchaty wszędobylski tyłek nie będzie przeszkadzał.

Jeśli już przy mojej puchatości jesteśmy – jestem bardzo urodziwym młodzieńcem, ale musisz mieć świadomość, że moja sierść nie będzie taka ładna, gładka i jedwabista, jeśli zaniedbasz regularną pielęgnację. Nie jest to przy mnie problematyczne, wystarczy szczotkowanie w ramach pieszczot, bo bardzo to lubię i nie mam miejsc, gdzie dotyk nie byłby dla mnie przyjemny.

Szukam Domu świadomego, że abym był psem idealnym, potrzeba pracy. Chętnie wybiorę się na jakieś szkolenie i chętnie dowiem się, jak żyć abyśmy całą Rodziną byli zadowoleni z bycia razem.

Czekam więc cierpliwie na ten Dom ostateczny.

Pozdrawiam,
Harry.


 

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska.

Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą.


 

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.