JODA

Napisany przez identek . W dziale Galeria

SUCZKA JODA OK.10 LAT 932001000586613 (228/18)
WIELKOŚĆ: ŚREDNIA
SZCZEPIENIA: TAK
STERYLIZACJA: TAK
BOKS: C-18

Szybka ściąga:
– spokojna i cicha
– dobrze chodzi na smyczy
– boi się gwałtownych ruchów
– nie lubi innych psów, koty ignoruje
– szuka domu z ogrodem


 

“Dzień dobry, nazywam się Joda.Całe życie byłam sunią pracującą. Pilnowałam pewnej firmy, która oprócz mnie zatrudniała… „ludzi” – dziś wiem, że tak powinnam to napisać, bo prawdziwi ludzie to nie byli. Nie dosyć bowiem, że ci „ludzie” podziękowali mi za służbę, lokując mnie w Schronisku, to jeszcze trafiłam tutaj w stanie zagrożenia życia. Uwierzycie? Całe życie pracowałam za tę miskę paskudnych wiórów raz na jakiś czas, nic więcej, a tu tak mi dziękują…

Dopiero w Schronisku poznałam Człowieka. Tutejsza Pani Doktor bardzo starała się, abym wyzdrowiała i udało się. Pracownicy stawiają przede mną pełną michę dobrej karmy codziennie, a wolontariusze zadbali o moją sierść i odpowiednią ilość głasków. Jest pięknie! Ale może mogłoby być jeszcze lepiej…? Opowiem trochę o sobie. Na wszelki wypadek.

Jestem spokojna, stonowana i grzeczna. Uwielbiam spacery i wybiegi, a na smyczy chodzę idealnie. Bywam też uparta i czasem zdarzy mi się zaprzeć przed powrotem do boksu. Wolę czuć trawę pod łapkami!

Jeśli chodzi o kontakty z człowiekiem, to nie mam z tym żadnych problemów. Lubię pielęgnację (a to dobrze, bo moja sierść jej wymaga), uwielbiam przytulać się do znanych mi już osób. Z człowiekiem czuję się dobrze wszędzie – nawet w pomieszczeniach zamkniętych, których przecież dotąd nie znałam. Jedyne co­– bardzo boję się gwałtownych ruchów, nie dogadam się więc z żywiołowymi ludźmi czy z małymi dziećmi.

Z innymi psami mi nie po drodze, nie lubię towarzystwa, wolę być jedynaczką, ale na koty nie zwracam uwagi.

Z uwagi na mój stan zdrowia poszukuję Domu z ogródkiem, gdzie mój problem z nietrzymaniem moczu (w Schronisku bardzo kłopotliwy, bo ciężko mi tutaj zachować higienę w boksie) nie będzie stanowił wyzwania.

To co? Mam jeszcze szansę na miłość na emeryturze?”

Pozdrawiam,
Joda


 

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska.

Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą.


Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.