Ułatwienia dostępu

Logo Schroniska Promyk

Na skróty

Ważne telefony

Lokalizacja schroniska

KENZO

Czarny piesek na niebieskim tle. Portret

PIESEK KENZO OK. 4 LATA 616093901926880 (83/23)

WIELKOŚĆ: DUŻY

SZCZEPIENIA: TAK

KASTRACJA: TAK

BOKS: K-1

SZYBKA ŚCIĄGA:
– aktywny, rozemocjonowany
– kopiuje zachowania psów, z którymi mieszka
– ciągnie na smyczy
– potrzebuje dużo uwagi i pracy nad emocjami
– łatwo się rozprasza
– akceptuje większość innych psów

Cześć, nazywam się Kenzo i ja już serio nie wiem, co mam robić, żebyś zwrócił na mnie uwagę. Skaczę, piszczę, szczekam, jęczę… A nikt nie zechciał mnie chociażby poznać bliżej!

Opowiem więc trochę o sobie. A właściwie to… powinienem opowiedzieć o mojej aktualnej towarzyszce z boksu, Frajdzie, bo ja jestem taki typ, co to jak gąbka siąknie zaobserwowane zachowania i strategie. No i tak to po zamieszkaniu z Frajdą ze spokojnego, wycofanego nawet, kawalera, na smyczy chodzącego z gracją, stałem się kupką nieokrzesanych emocji i ekscytacji. Ciężko mnie wytrącić z tego galopu myśli, ale mówię Ci, uwierz mi, że mam potencjał.

Sądzę, że spokojny, zrównoważony towarzysz życia, czy tylko spacerów, byłby dla mnie miłym wytchnieniem od szaleństwa Frajdy. Sądzę też, że łatwo dałbym się przekonać do przyjęcia bardziej statecznego podejścia do świata.

W tym moim szaleństwie jest miejsce na jedną opokę i miejsce wytchnienia od chaosu – ramiona opiekuna. Uwielbiam być przytulany, głaskany, pielęgnowany… Kontakt z człowiekiem to najlepsza nagroda dla mnie.

Jeśli pomyślisz o przygarnięciu mnie, pamiętaj, że życie ze mną będzie wymagało sporo ruchu, wielu aktywności i maaaaasy uwagi poświęconej na wyciągnięcie mnie z chaosu myśli, w który ostatnimi czasy popadłem. Dobrze by było, gdybyś po adopcji skontaktował się z behawiorystą, który pracuje metodami zoopsychologicznymi, abyś lepiej zrozumiał moje motywacje i prawidłowo dobrał dla mnie zajęcia.

Tajemnicą poliszynela jest to, że czarne psy w schronisku to mają pod górkę – mało kto się nami interesuje, ludzie nie widzą w nas nic wyjątkowego. Zaufaj jednak – we mnie wyjątkowe będzie wszystko, jeśli tylko spojrzysz na mnie jak na SWOJEGO psa. Bo swój pies jest zawsze najwyjątkowszy ze wszystkich.

Czekam,

Kenzo

Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą.