KIWACZKI, czyli Fal, Start

Napisany przez identek . W dziale AKTUALNOŚCI, KOCIAKI GALERIA

Fal i Start mają obecnie ok. 4 m-ce
 
 
Choć zacząć można by było ten post od opisu problemu, to najlepsze w tym wszystkim jest to, że Fal, Start  problemu nie widzą. Więc tak nie zaczniemy.
 
Fal, Start  to radosne, rozbrykane, wszędobylskie maluchy. Kochają się przytulać, uwielbiają zasypiać wtulone w Człowieka, mruczą jak szalone, a do wszelakich zabaw są pierwsze ze wszystkich kociąt w Schronisku. Fal i Start kochają się na zabój – Domu szukają wyłącznie razem. Ta dwójka bez problemów korzysta z kuwety, jedzą pełnomięsną mokrą karmę w ilościach hurtowych.
 
Oni problemów nie mają.
 
Problemy mają ludzie.
 
Czy wiecie, że aż 90% kociąt z hipoplazją móżdżku jest usypiane? Dlaczego? Dlatego, że w społeczeństwie pokutuje mylne przeświadczenie, iż tak zwane „kiwaczki” cierpią. Co więcej, decyzję o eutanazji często dyktują względy praktyczne – rozkiwane kocięta rzadko kiedy znajdują Domy. A całe życie w schronisku? I dla zdrowego kota to wyzwanie…
 
My jednak postanowiliśmy zawalczyć ze statystykami. Udowodnić, że w Ludziach jest coś więcej. Że patrzenie sercem nie odeszło do lamusa. I tak Fal, Start wygrali życie.
 
Dwójka rozrabiaków choruje na hipoplazję móżdżku, nieuleczalną chorobę wywoływaną różnymi czynnikami w okresie prenatalnym. Hipoplazja móżdżku sprawia, że ruchy kota już przez całe życie będą chaotyczne, niezborne, rozchwiane, że będzie on miał problem ze wspinaniem się, że czasem z czegoś spadnie, że… jego sposób życia będzie szokował postronnych.
 
I co? I nic więcej. Kiwaczki nie cierpią, nie wymagają specjalistycznej opieki, z biegiem czasu, dorastając, uczą się świetnie radzić sobie ze swoją niepełnosprawnością. Kochają, mruczą, psocą jak każdy inny, zdrowy, kot.
 
Wiecie, w schronisku bardzo łatwo o zwątpienie. Zwątpienie w ludzi, w świat, w dobro, w sprawiedliwość losu. W słuszność własnych działań i decyzji. W celowość postępowania tak, a nie inaczej. W prawidłowość pewnych postanowień, które podejmuje się tu na każdym kroku, a od których przeważnie zależy czyjeś życie.
 
Fal i Start nadal szukają Domów. A my zadecydowaliśmy, że te Domy gdzieś są. Zadecydowaliśmy, że się znajdą. Zadecydowaliśmy, że świat nie jest tak zły i obojętny. Zadecydowaliśmy, że dla tej trójki nie ma miejsca w tych 90% zmarnowanych żyć.
 
Pomóżcie nam uwierzyć, że podjęliśmy słuszną decyzję.
 
Źródła i więcej informacji:
– historia kiwaczki Felix: https://zakociani.com/afganska-historia/
– grupa dla Opiekunów kiwaczków: https://www.facebook.com/groups/551407678400968/?hc_location=ufi
– wiedza w pigułce: https://www.facebook.com/kiwaczkowo/posts/464495130290793

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.