LIZAK

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIESEK LIZAK OK. 8 LAT 616093901355436 (24/23)

WIELKOŚĆ: MAŁY

SZCZEPIENIA: TAK

DLN. WETERYNARIA


SZYBKA ŚCIĄGA:

– łagodny, wesoły, delikaty
– pozwala nosić się na rękach, nie ma problemów z dotykiem
– jest niepełnosprawny, ma uszkodzony kręgosłup i uczęszcza na rehabilitację


Dzień dobry, nazywam się Lizak. Słodki ze mnie dżentelmen, choć lizak ze mnie taki z gorzkim posmakiem, gdyż choć sam w sobie najsłodszym psem na świecie jestem, to historia moja gorzka paskudnie.

Cóż tu dużo gadać – historia bowiem jakich wiele tutaj. Trafiłem tu stary, zaniedbany, niepełnosprawny… i pewnie takiż to z tego miejsca odejdę. Niekoniecznie w kierunku nowego Domu, prawdzie w oczy spojrzeć się nie boję. Psy takie jak ja, nawet te młodsze i ładniejsze, rzadko spotyka w życiu coś lepszego niż to miejsce.

A tutaj jest mi dobrze, bo standardów wygórowanych nie mam. Mieszkam w szpitalu, gdzie jest ciszej niż wszędzie indziej. Nie widać mnie tu i na spacerki wychodzić nie mogę, ale jest tu spokojniej. Chodzę na rehabilitację, co pozwala mi poczuć się czasem lepiej. Nie chodzę o własnych siłach jednak, tylko na ramionach Wolontariuszki lewituję, ale to i tak wielka rzecz, że komukolwiek się mnie nosić chce. 

Dwa razy w tygodniu, kiedy idziemy z Wolontariuszką na rehabilitację, czuję się niemal jak kochany pies – przytulony, wygłaskany, dobrym słowem zmotywowany do walki o życie. Uwierzcie mi, że to dużo bardzo! Nie wiem, czy śmiałbym sięgać po więcej!

Pies taki jak ja rzadko odchodzi stąd gdzieś indziej niż tam, gdzie nikt za mną pójść by nie chciał. Bo pies taki jak ja to żadna pociecha, choćby i z najsłodszym na świecie słodyczem się utożsamiał. Mam uszkodzony kręgosłup, a moje nogi nie chcą słuchać mojej głowy i przeważnie tańczą sobie jak im się podoba.

Pies taki jak ja to ogromna odpowiedzialność, wydatek i ogrom poświęcenia – emocji, energii i czasu. Czy mam prawo od kogokolwiek tego wymagać?

Jest dobrze jak jest, bo przecież nigdy lepiej nie było…

Jestem tu jednak i czasem, ale tylko czasem, śni mi się cud.

Może Ty nim będziesz?

Pozdrawiam,

Lizak


Opis przygotowany przez wolontariuszy schroniska.

Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą.

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.