LUCCIOLA

Napisany przez identek . W dziale KOTY GALERIA

KOTKA LUCCIOLA OK. 4,5 M-CA
SZCZEPIENIA: TAK
BIURO

Krótka ściąga:

-         delikatna i przepłoszona

-         uwielbia się bawić

-         potrzebuje cierpliwości i opieki człowieka, by stać się w pełni ufną i domową kotką


Dzień dobry, mam na imię Lucciola i tak cały czas nasłuchuję, czy przypadkiem ktoś nie “woła, woła mnie poprzez wiatr”. Ale chyba nie. Jestem tu sama i nikt po mnie przychodzi, nikt nie szuka. Pod koniec czerwca przybłąkałam się jako malutkie kocię do punktu kontrolnego inspekcji drogowej. Na szczęście dobrzy ludzie mnie nie odpędzili, tylko zawołali schroniskowe auto, no i tak się znalazłam w “Promyku”.

Jestem drobniutkim, prześlicznym i przestraszonym stworzonkiem.  Gdy tylko przybliżysz rękę w przyjaznym geście, kulę się w kącie klatki i patrzę na Ciebie z obawą moimi pięknymi, orzechowymi oczami. Nie ma we mnie agresji – nie gryzę, nie atakuję, po prostu podwijam ogonek pod siebie i zbijam w małą, puchatą, jedwabistą kulkę strachu. Rozluźniam się za to bardzo w zabawie. Kiedy chwytam łapkami zabawki, kiedy biegam za piłką, to jestem właśnie taka, jakie powinno być każde kocie dziecko – radosna, spontaniczna i ciekawska. Pobaw sie ze mną co najmniej pół godziny dziennie, a na pewno zyskasz moją akceptację i powoli – zaufanie. Można mnie brać na ręce, delikatnie głaskać i przytulać. Unikaj jednak gwałtownych ruchów, mogę się ich przestraszyć. Dlatego raczej nie powinnam trafić do rodziny z bardzo małymi dziećmi, takimi, których spontaniczność trudno kontrolować.

Mam nadzieję trafić do ciepłego i kochającego domu. I wciąż nasłuchuję, że to właśnie mnie zawołasz…

Pozdrawiam Lucciola


Opis przygotowany przez wolontariat schroniska.

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.