MACIEK

Napisany przez identek . W dziale KOTY GALERIA

KOCUR MACIEK OK 13 LAT
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BIURO
(FIV – dodatnie/ FELV- ujemne)
 
” Trzynaście. Podobno pechowa liczba. Aż głupio mi ja Wam tu wymiauczeć, w obawie, że Was ona przestraszy. Zrazi. Zniechęci. Sprawi, że skierujecie swoje kroki gdzie indziej, nie do mnie, a ja tylko będę mógł popatrzeć w Waszą stronę ze smutkiem i rezygnacją.Trzynaście – tyle mam lat. Kiepska reklama, nie? Do tego, jak na zdjęciach widzicie, dysponuję tylko jednym okiem do patrzenia (drugie sie popsuło i je tu mnie usunęli), a (czego juz na zdjęciach nie widzicie, bo i jak) zębów w paszczęce także mi niewiele pozostało. Do tego, jakby mało było atrakcji, testy wykazały obecność wirusa FIV – nabytego niedoboru immunologicznego kotów.Ale, ale! Myślicie, że będę sie tu uskarżał i beczał?  A guzik! Metryka sobie, a Maciek sobie. I to Maciek jest górą, a nie jakieś papiery. Bo jeśli o duszę chodzi, to duszę mam młodą, prężną, bujną i soczystą! Energii, radości życia i temperamentu mi nie brakuje. Po pierwsze, kocham polowanko, no kocham! Prawdziwy tygrys ze mnie. Jednooki tygrys, ale to mi nie przeszkadza – tak szybko spinam się do skoku i taki jestem skuteczny w zabawie z wędką, ze nigdy byście nie uwierzyli, ze juz tyle latek na karku noszę.

Po drugie, bardzo lubię spacery, daję sobie nakładać szelki i pięknie w nich chodzę. Co do psów, to juz z daleka na ich widok prężę grzbiet i stroszę futro. Trochę żyję na tym świecie i obawiam się sie tych dużych szczekających stworzeń (choć sam też jestem niemały). W zabawie bardzo się nakręcam, potrzebuję czymś zająć łapy i lepiej, żeby tym czymś nie była Twoja ręka. Myszka, zabawka, wędka, piórka, o bardzo chętnie! Oczywiście daję się brać na ręce i głaskać. Z uwagi na ograniczone pole widzenia proponuję jednak nie wykonywać przy mnie szybkich i gwałtownych ruchów, bo mogę sie przestraszyć.

Po trzecie, FIV to nie wyrok. Trochę bardziej mogę być podatny na różne choroby, i tyle. Właściwa opieka, dobre żywienie i prawidłowa opieka weterynaryjna powinny sprawić, że będę funkcjonował niemal jak całkiem zdrowy kot.

Może ja i senior, nie najzdrowszy przy tym, do tego wariatuńcio. Ale łypię na Was z nadzieją tym moim jednym okiem – że komuś się spodobam, że właśnie takiego Maćka chce ….” Pozdrawiam, Maciek.

(opis przygotowany przez wolontariat schroniska)

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.