MANGA

Napisany przez identek . W dziale KOTY GALERIA

KOTKA MANGA OK. 1 ROK
SZCZEPIENIA: TAK
STERYLIZACJA: TAK
BIURO

Krótka ściąga:

 - młodziutka - żywa, skłonna do zabawy

 - kocia gaduła

 - testy FIV, FELV – negatywne


“Cześć, jestem Manga.

Trafiłam do schroniska w maju tego roku. Pochodzę z Osowy (a może z Osowej, wybaczcie kotu, nie umiem spamiętać odmiany), miałam na sobie przeciwpchelną obróżkę. Niestety, nikt o mnie nie pytał, nikt mnie nie szukał. No to zostałam, co było robić. Wysterylizowano mnie tutaj (za co wdzięcznam ogromnie, moi poprzedni opiekunowie jakoś nie wzięli tej opcji pod uwagę) i przekazano do biura z uwagą “szukamy nowego domu”. No to szukamy! Ja sama też szukam, a że bierność nie leży w mojej naturze, to pomogę w opisie. Otóż: jestem drobniutka jak kocię i jak kocię radosna i żywiołowa. Zabawa to moja wielka potrzeba, to mus. tarzam się, podrzucam zabawkowe myszki, gonię za piórkiem aż do utraty tchu. Pozwalam się brać na ręce i głaskać, lubię też siedzieć na kolanach. Kiedy jednak trzymasz mnie za długo, wbrew mojej woli, bo akurat mam ochotę na inne aktywności, to uwaga, ostrzegam, mogę cię ostrzegawczo pacnąć łapą.

Jestem typem gaduły, lubię zagadać i pomiauczeć do człowieka, nie jestem typem milczka. W moim nowym domu na pewno będzie mnie słychać! Co do innych kotów, to nie umiem na 100% powiedzieć, czy i jak ułożę sobie relacje z ewentualnymi rezydentami. Tutaj nie przepadam za kocim towarzystwem. Każdą mijaną klatkę (gdy wolontariuszka niesie mnie na rękach) “pozdrawiam” (nie)uprzejmym syczeniem. Ale – jestem jeszcze młoda, trochę zestresowana tutejszymi warunkami, to na pewno ma wpływ na moje zachowanie. Nie wykluczam, że przy umiejętnie prowadzonej według wszelkich reguł socjalizacji z izolacją, jakoś sie z kocim kumplem dogadam.

To jak będzie? Ja tu bardzo usilnie na Ciebie czekam! Zapraszam do odwiedzin i przygarnięcia mnie.” Pozdrawiam, Manga.


Opis przygotowany przez wolontariat schroniska.

 

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.