MISIA

Napisany przez identek . W dziale KOTY GALERIA

KOTKA MISIA OK. 6 LAT
SZCZEPIENIA: TAK
STERYLIZACJA: TAK
WETERYNARIA

Krótka ściąga:
-         przyjazna i cierpliwa
-         przyzwyczajona do warunków domowych
-         pogodna
-         testy FIV/FELV: negatywne

“Dzień dobry, mam na imię Misia i przebywam tutaj od czerwca. Niestety, moja opiekunka z uwagi na chorobę nie mogła juz sprawować nade mną opieki i dlatego wraz z moim kocim kolegą zmuszeni byliśmy do przeprowadzki tutaj. Trudno oczekiwać, byśmy byli tym faktem zachwyceni, ale ja przynajmniej staram się trzymać fason i nie tracić nadziei, że schronisko to jednak tylko stacja przesiadkowa pomiędzy starym i nowym życiem,

Ja widać na zdjęciach, mam piękne, gęste czarne futerko, które jednak wymaga pielęgnacji. Trafiłam tu ze strasznymi kołtunami, które na szczęście udało się wyczesać. Podczas całej tej procedury (półtorej godziny gmerania grzebieniem po mojej sierści!) byłam cierpliwa i znosiłam pokornie te wszystkie zabiegi. Dopiero na sam koniec (no, święty by nie wytrzymał, nie?) dałam wyraźnie znać wolontariuszce, żeby zabrała to ustrojstwo, bo naprawdę się pogniewamy.

Widać po mnie, że całymi latami byłam domowym kotem. Może trochę zaniedbanym, ale jednak przyzwyczajonym do zamkniętych pomieszczeń, garnącym się do ludzi. Kiedy podczas czesania przebywałam w pokoju socjalizacyjnym wolontariuszy, to jako jedyny do tej pory kot od razu skorzystałam ze stojącej tam kuwetki. No bo co, pomyślałam. Jest cywilizacja? Jest cywilizacja. To głupi by nie skorzystał, nie?  Nie ukrywam, że chętnie wróciłabym do tej cywilizacji, w sensie – nie tylko do czystej kuwety, ale do innych rzeczy, które kojarzą mi się z domem. Mam nadzieję, że to się wkrótce stanie i że przyjedziesz tutaj po mnie. Koniecznie z transporterem, bo ja już wiem, że tak trzeba przewozić koty i bardzo chętnie do niego wchodzę. Zwłaszcza jak miałby mnie stąd zabrać do nowego życia.” Pozdrawiam, Misia.


Opis przygotowany przez wolontariat schroniska

 

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.