NEDI

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIES “NEDI” OK. 10 LAT 941000002365889 (720/17)
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: B – 10
 
“Dzień dobry, jestem Nedi.Do schroniska trafiłem w grudniu 2017 roku w stanie… nie budzącym wątpliwości, że jestem starym psem, który swoje przeszedł. O moim aktualnym stanie zdrowia najlepiej będzie porozmawiać z tutejszą Panią Doktor. Pomimo swędzącego problemu wokół oczu oraz na ogonie sądzę, że na zdjęciach wyszedłem całkiem nieźle i dobrze widać, że mimo wszystko, rześki ze mnie dziadzio.

Na dziś pewne jest, że potrzebuję domu, który przede wszystkim zaprowadzi porządek w moich sprawach zdrowotnych, będę wymagał trochę uwagi i poświęcenia pod tym względem.

A pod każdym innym względem… Wciąż nie brak mi sił! Jestem żywotnym i żwawym dziadkiem. Mam swoje zdanie i choć kocham obcować z człowiekiem ponad życie, to wiem, że swoje prawa mam i jak wejść do boksu nie chcę, to nie chcę i tyle!

Na spacerach nie sprawiam kłopotu – inne psy mijam bez problemu (mówią, że to mądrość starego, bo charakterny i silny jestem tak, że wcześniej różnie bywać mogło). Na smyczy potrafię pociągnąć, jeśli coś mnie w trawie zainteresuje, ale jak wszystko wokół już widziałem i wąchałem, to chodzę wedle przykazań. Utrzymuję kontakt z przewodnikiem, bo lubię wiedzieć, czy mi się czasem człowiek nie zgubił. Z tymi młodymi to nigdy nie wiadomo.

Komend nie znam (albo znam, ale nie chce mi się ich wykonywać – prawo wieku), ale nadrabiam spokojem i grzecznością. W pomieszczeniach zamkniętych jestem jak ryba w wodzie, w moim wieku docenia się możliwość przebywania wewnątrz i grzania gnatów na poduszkach.

Nie jestem staruszkiem, jakiego sobie wyobrażasz widząc moją metrykę – mimo swojego wieku i problemów zdrowotnych wciąż jest we mnie energia i radość z życia. Jestem zdania, że nadziei tracić nie można, a wątpliwości przyspieszają starzenie. Wiem, że gdzieś jest rodzina gotowa otworzyć swój dom i serce właśnie dla mnie. Jeśli to czytasz i wiesz, że to o Tobie mowa – nie pozwól mi czekać, młodszy już nie będę!” Pozdrawiam, Nedi.

(opis przygotowany przez wolontariat schroniska)

 

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.