NIE JESTEM ŚWIĄTECZNĄ ZABAWKĄ

Napisany przez identek . W dziale AKTUALNOŚCI

- Zwierzę to nie zabawka – pomimo powtarzania tego komunikatu, nadal zbyt często po świętach zwierzaki stają się ponownie bezdomne. Nasze schronisko aby chronić podopiecznych przed chybionymi decyzjami, zawiesza adopcje od 19 grudnia 2022 r. do 8 stycznia 2023 r.

Dlaczego adopcje zostaną zawieszone?

Aklimatyzacja adoptowanego zwierzęcia w nowym środowisku trwa nawet do 3 miesięcy, a przedświąteczne przygotowania czy wyjazdy nie ułatwiają tego procesu ani nowym właścicielom, ani zwierzakowi. Często przedświąteczna adopcja wynika z ulegania presji najmłodszych członków rodziny. Dorośli uważają, że pies czy kot pod choinką jest prezentem wyjątkowo rozczulającym, nie kalkulując na chłodno dalszych, stałych konsekwencji: wychodzenia na regularne spacery, pozostawianie zwierzaka samego w domu kiedy po okresie wolnego trzeba wrócić do pracy czy szkoły, zmniejszenia czasu przeznaczonego tylko dla siebie, bo opieka nad zwierzęciem wymaga uwagi i czasu.

Utrzymanie kota czy psa od pierwszych dni jest kosztowne. Poza karmieniem, zwierzęta trzeba regularnie szczepić, a kiedy chorują leczyć. Należy także brać pod uwagę, że być może trzeba będzie skorzystać ze szkoleń czy porad behawiorysty, co też wiąże się z niemałymi kosztami. Opieka nad adoptowanym zwierzakiem spada głównie na osoby dorosłe, bo fascynacja z przybycia nowego domownika szybko może minąć najmłodszym, i wówczas staje się on już nie powodem do radości, ale często niestety ogromnej frustracji.

Wizyty adopcyjne oraz praca przedadopcyjna z wybranym wcześniej zwierzakiem trwają przez cały czas – bez zmian.

Osoby zainteresowane będą mogły odwiedzać schronisko i zaczynać pracę z wybranym zwierzakiem, której finałem będzie mogła być adopcja, ale finał procesu odbędzie się już w nowym roku.

Przypominamy, iż dla komfortu wizyt w schronisku i dla chęci szczegółowego omówienia adopcji spotkania adopcyjne w schronisku należy umawiać telefonicznie pod numerem tel.

58/522-37-80 w godz. 8.00 – 16.00, 7 dni w tygodniu.

NZ

 

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.