Ułatwienia dostępu

Logo Schroniska Promyk

Na skróty

Ważne telefony

Lokalizacja schroniska

Od dzisiaj głosujemy na projekty Budżetu Obywatelskiego 2024

Budżet Obywatelski Gdańsk 2024

Czego najbardziej potrzeba w waszej dzielnicy? Co zaproponowali w ramach Budżetu Obywatelskiego wasi sąsiedzi i znajomi? Sprawdźcie i zagłosujcie.

Wybór jest spory – do głosowania zakwalifikowało się aż 399 projektów. Oddawać głosy będzie można przez dwa tygodnie, do 25 września, ale nie warto zostawiać tego do ostatniej chwili. Będą bowiem nagrody dla głosujących.

namioty i ludzie na trawie
11 września rozpoczyna się głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego 2024
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zagospodarowany skwer, nowe boisko czy ogród deszczowy?

W 2023 roku już po raz jedenasty przygotowywany jest gdański Budżet Obywatelski, dzięki któremu mieszkańcy decydują o tym, na co przeznaczyć wyznaczoną pulę publicznych środków. Decyzje, ale też i pomysły gdańszczan, zmieniają się na przestrzeni lat. W pierwszych edycjach BO często zgłaszano potrzeby remontów chodników, budowę boisk czy nowych placów zabaw. W ostatnich latach natomiast coraz częściej mieszkańcy stawiają na ekologię – nowe nasadzenia, atrakcyjne zagospodarowanie miejskich zielonych przestrzeni, ale wciąż widzą też potrzebę remontów czy budowy nowej miejskiej infrastruktury. Na co gdańszczanie postawią w 2024 roku? Okaże się najpóźniej 29 września, kiedy to ogłoszone zostaną wyniki głosowania.

 

Czytaj więcej na: https://www.gdansk.pl/wiadomosci/Budzet-Obywatelski-2024-Na-co-wydac-20-mln-zlotych,a,249691