ODYS

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIES ODYS OK. 10 LAT 616099000006042 (218/20)
WIELKOŚĆ: DUŻY
SZCZEPIENIA: TAK
BOKS: C – 9
EW. ADOPCJA MUSI BYĆ POPRZEDZONA KONSULTACJĄ ZE SCHRONISKOWYM LEK. WET.

SZYBKA ŚCIĄGA:
– łagodny, spokojny, wyważony
– dobrze chodzi na smyczy, potrzebuje spokojnych, powolnych spacerów
– nie poradzi sobie w mieszkaniu na piętrze w bloku bez windy
– dobrze znosi zabiegi pielęgnacyjne i rehabilitację
– akceptuje inne psy
– trzyma absolutny porządek w pomieszczeniach
– cichy, cierpliwy i spokojny

 
Dzień dobry, nazywam się Odys. Kim byłem wcześniej, jak żyłem i co doprowadziło do tego, że znalazłem się tutaj – to już nieważne. Ważne jest to, że wiele czasu, by zdobyć lepsze życie mi już nie zostało. Że zaznałem tutaj miłości, którą chciałbym czuć codziennie. Że poczułem nadzieję, że jeszcze może być lepiej…
 
Jestem wiekowym psem, mam problemy z poruszaniem się, bywam pokraczny i niezgrabny, ale nie sprawia to, że robię wokół siebie jakiś bałagan czy coś. W boksie trzymam perfekcyjną czystość, nawet miska z wodą zawsze u mnie stoi na swoim miejscu i ani kropelka płynu nie ląduje rozlana na podłodze. Cenię sobie porządek.
 
Ludzi kocham i szanuję. Jestem otwarty na kontakt, kulturalny, zawsze grzeczny i obsługiwalny. Pielęgnacja mojej sierści to nie problem, zabiegi rehabilitacyjne przyjąłem ze spokojem i godnością, a weterynarza zawsze witam uprzejmym ukłonem.
 
Z podobnie stoickim spokojem witam inne psy. Większość z nich nie wzbudza we mnie jakichś mocniejszych emocji, a jeśli już wzbudza – to pozytywne. Lubię mniejsze pieski, w ich towarzystwie czuję się bardzo dobrze.
 
Tak, jestem starszym, większym psem. Tak, opieka nad starszym, większym psem to wyzwanie. Wyzwanie, za które nikt Ci tak naprawdę nigdy nie podziękuje, nie zapłaci, nie wynagrodzi Ci bólu po moim odejściu. A może? Mówią, że mam oczy, jakbym mądrość świata całego w nich zamknął. I… może tak jest? Przyjmij więc w podzięce cichą mądrość starego psa, milczącą wdzięczność starego psa, niewypowiedzianą miłość starego psa. I duszę moją, która zostanie z Tobą na zawsze – jako dobre wspomnienie tych naszych kilku wspólnych tygodni, miesięcy, …a może i lat?
Nie bój się.
Czekam,
Odys
 
Osoby, które rozważają adopcję kota lub psa ze schroniska Promyk proszone są o kontakt telefoniczny 58 522-37-80 w celu zarezerwowania dnia, oraz godziny wizyty.

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.