PIMPEK

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIES PIMPEK OK. 3 LATA 616093900208984 (72/18)
WIELKOŚĆ: MAŁY
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: A-3
 
“Cześć, jestem Pimpek.Do Schroniska przyjechałem już w lutym, ale dopiero teraz poczułem się gotów, żeby zaprezentować się świtu. I choć wciąż jestem małym kłębkiem nerwów, to staram się wychodzić ze swojej skorupy i nieśmiało otwieram się na człowieka.

Wciąż nie lubię dotyku, choć już wiem, że potrafi on sprawić przyjemność. Wciąż też boję się podniesionych głosów i intensywnej gestykulacji, choć wiem, że nie są one zapowiedzią czegoś złego.

Za to już nie boję się szelek i smyczy! Na spacerze chodzę grzecznie, tuż przy nodze opiekuna. To duża zaleta, jeśli zdecydujesz się dzielić ze mną życie, bo zanim nauczymy się siebie na tyle, żeby sobie wzajemnie ufać na spacerach, czeka nas długi okres budowania wzajemnej relacji właśnie na smyczy.

W silnym stresie zdarza mi się kłapnąć zębami ­– jednak jestem komunikatywnym psem i zanim zęby pójdą w użycie, jasno dam Ci znać, że przekraczasz moją strefę komfortu.
Podobnie sprawa ma się w stosunku do innych psów, choć generalnie jestem pozytywnie nastawiony do pobratymców każdych gabarytów – jeśli jednak kolega jest zbyt nachalny, dziabnę ostrzegawczo powietrze koło jego ucha. Mówią, że to nic złego, mam przecież prawo się bać…

Na ten moment wolałbym nie mieszkać z małymi dziećmi, a psy w otoczeniu chciałbym mieć raczej wyciszone i nienachalne. Koty mógłbym zaakceptować, o ile nie będą się starały mnie sterroryzować. Szukam domu cierpliwego, spokojnego, stabilnego i zdającego sobie sprawę z wyzwań, jakie niesie ze sobą adopcja psa lękowego. Bo wiesz, ja tylko dzięki Twojej ciężkiej pracy mogę wyjść na prostą…

Wpadaj, porozmawiamy o wspólnym życiu i wyzwaniach!” Pozdrawiam, Pimpek.

(opis przygotowany przez wolontariat schroniska)

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.