PIRANIA

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIESEK PIRANIA OK.11 LAT 616093900054629 (752/15)
WIELKOŚĆ: MAŁY
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: 11

Szybka ściąga:
– radosny i pogodny
– bystry, szybko się uczy
– potrzebuje ukierunkowania nadmiaru energii – psie sporty
– lubi głaskanie, ale nie lubi manewrowania przy głowie
– plącze się na smyczy
– toleruje psy, ale lubi rządzić
– nie nadaje się do domu z małymi dziećmi


Dzień dobry, jestem Pan Pirania, bo moje początki tutaj mają ścisły związek z moimi bielutkimi ząbkami. Nie, nie, nie – nie bój się, nie znaczy to, że ja jakiś gryźliwy potwór jestem! Po prostu bywa tak, że szybciej się ruszam, niż myślę i czasem zdarzy mi się niechcący wpaść ząbkami na dłoń próbującą mi założyć obrożę. Ale nawet śladów nie ma!

Przełomowym momentem było dla mnie tutaj zrozumienie, że obcy ludzie chcą dla mnie dobrze i zakładanie obroży wcale nie zapowiada tortur, a miły spacerek. I choć wciąż raczej należę do chłopaków, którzy zrobią wszystko, żeby nie robić tego, czego robić akurat nie chcą, to zdecydowanie nikt nie doszukuje się w moich zachowaniach znamion agresji. Ot, taki ze mnie ruchliwy facet.

Smycz znam, ale chodząc na niej, trochę się plączę i wpadam pod nogi. Bywam rozkojarzony, stąd te problemy. Od nowego domu oczekuję cierpliwej nauki wzorowego truchtania przy nodze.

A nauka to mój konik. Jestem bardzo pojętnym psem, który całą swoją postawą wystawia świadectwo chęci poznawania nowych sztuczek. Jestem bardzo sprawny, zwinny i szybko się uczę, świetnie więc sprawdzę się na treningach agility i temu podobnych. Taka aktywność dodatkowo pozwoli mi rozładować pokłady energii, które w sobie mam.

Lubię głaskanie, ale raczej nie lubię manewrowania w okolicach głowy. Mając mnie więc za przyjaciela, miałbyś dodatkowy obowiązek – jako żem piękny i słodki, to wiele obcych rąk się do mnie wyciąga bez pytania nawet, także Twoją rolą będzie edukacja społeczna: psa głaskać można tylko za pozwoleniem jego Opiekuna!

Jeśli chodzi o stosunki kumpelskie z innymi psami, to raczej nie trzymam zażyłych znajomości. Tak, toleruję inne psy, ale jestem typem, który musi rządzić i na próbach zarządzania stadem kończą się wszystkie moje przyjaźnie. Podobnie z małymi dziećmi – póki co nie polecam się do domu z takowymi, bo zbyt energiczny i zbyt niezależny jestem dla takiej rodziny.

Na ten moment szukam Rodziny cierpliwej i najlepiej doświadczonej w psich sportach, takiej, która wykorzysta mój potencjał, a energię przekieruje na właściwe tory. Tak, wiem, że jestem słodki. Problem w tym, że ja pluszowym, torebkowym misiem w żadnym wypadku być nie chcę – chcę być psem! Pełnowymiarowym psem, pomimo moich całkiem niewielkich gabarytów.

Pozdrawiam,
Pirania


 

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska

Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.