ROKI!

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIES “ROKI” OK. 2,5 ROKU 616093900053749 (507/17)
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: C-11
 
“Cześć, jestem Roki!Mieszane o mnie opinie tutaj krążą, ja sam wiem, że nie daję się łatwo poznać od najlepszej strony, ale jak już dam – to gwarantuję Ci, że się we mnie zakochasz!W schronisku jestem od 1 września 2017 roku – trochę czasu zajęło, zanim ktoś stwierdził, że jednak można o mnie powiedzieć trochę dobrego. To nie to, że ja jakiś straszny jestem! Po prostu ciężko mi się dobrze zaprezentować, bom lekko szalony chłopak jest.Znam podstawowe komendy: siadam, waruję i daję głos. Aportowanie również nie jest mi obce! Doskonale wiem, że jak już pobiegnę po piłkę, to muszę ją później przynieść i oddać temu, kto rzucał. Znam też inne zabawy – szarpak na przykład. Umiem też chwycić się zębami za gałąź lub coś podobnego i tak sobie chwilę powisieć – lubię to i czasem potrzebuję takiej rozrywki.

Na spacerze bywa różnie, bo na samym początku potrafię ciągnąć i przeć do przodu jakby ziemia mi się pod łapami paliła. W ekscytacji zdarza mi się również szarpać smycz – choć tutaj wystarczy, że zajmiesz mi pyszczek piłeczką i już nie musisz się forsować. Generalnie to ja po prostu potrzebuję sporo ruchu i jego deficyty skutkują wyładowywaniem się poprzez skakanie i przeciąganie. Potrzebuję również jasnych wytycznych, na co mogę skierować moją energię. Po dłuższym marszu wyciszam się i spaceruję wzorowo! Nie mam również problemów z kagańcem, choć nie sądzę, żebym często go potrzebował, mijane zwierzęta – psy i koty – nie obchodzą mnie.

Dobrze znam pomieszczenia zamknięte i czuję się w nich swobodnie. W moim boksie jeszcze też nic nigdy nie poniszczyłem. Mam natomiast problem z agresją zasobową przy misce, to jednak przepracować w schronisku jest ciężko, więc będę potrzebował Twojej pomocy w nowym domu.

Bywam trochę histerykiem i zdarza mi się panikować. Wiesz, ja tak mam, że każdą emocję to dziesięć razy bardziej odczuwam – taki jestem po prostu. W nowym domu będę więc potrzebował przede wszystkim konsekwentnego wychowania i intensywnej pracy nad rozładowaniem emocji.

Wpadnij mnie poznać! Obiecuję – kilka wizyt, drobne wprowadzenie i zakochasz się we mnie!” Pozdrawiam, Roki.

(opis przygotowany przez wolontariat schroniska)

LINK DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU: ROKI – SZUKA DOMU!

https://www.facebook.com/ROKI-szuka-domu-2116728468655328/

 

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.