ŚRUTEK

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIES ŚRUTEK OK. 9 LAT 932001000586224 (541/18)
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
SZCZEPIENIA: TAK
BOKS: SZPT. DLN.

SZYBKA ŚCIĄGA:
– sympatyczny, ale zachowawczy
– niedowidzi, niedosłyszy i ma problemy z poruszaniem się
– potrzebuje cichego i spokojnego domu
– boi się gwałtownych ruchów
– wielki łakomczuch


Dzień dobry, jestem Śrutek.
Można by powiedzieć, że miałem szczęście. We wrześniu 2018 roku dobrzy ludzie znaleźli mnie w lesie, gdzie leżałem nieruchomo czekając już na… ostateczność. Wszyscy myśleli, że miałem wypadek, że wpadłem pod samochód, ale prawda jest dużo gorsza. Na zdjęciu rentgenowskim wyszło, że prawdziwym powodem mojego tragicznego samopoczucia była cała kupa śrutu w ciele… Dziś wciąż mam problemy z poruszaniem się, ale czuję się zdecydowanie lepiej.

Prawie nic już nie widzę i bardzo mało słyszę, ale węch to ja mam wyborowy! Smaczka w Twojej kieszeni zwietrzę z drugiego końca schroniska! Straszny ze mnie łakomczuch, ale karmiąc mnie musisz uważać na palce – bardzo żywiołowo potrafię chwycić za poczęstunek.

Obcując ze mną, pamiętaj o tym, że dużo lepiej reaguję i czuję się, kiedy Twoje ruchy są spokojne, wyważone i powolne. To kwestia przytępionych zmysłów i chyba też trochę tego, że ja w życiu to raczej taki wiejski burek – wszystkich i niczyj – byłem i wiem, że ludzka ręka nade mną nie zawsze zwiastuje pieszczoty.

W pomieszczeniach zamkniętych bywam spięty, ale też nie robię dramatów. Sądzę, że mając perspektywę wieczorów na kocyku pod kaloryferem, długo bym nie wybrzydzał i szybko zaaklimatyzował się w mieszkaniu.

Póki co tyle o mnie. Zdaję sobie sprawę, żem ani jakiś przepiękny, ani jakiś tam przeuroczy czy przebojowy… ot, pies ze mnie. Stary pies, który już myślał, że go nie będzie, ale los sprawił mu niespodziankę. Stary pies, który teraz jeszcze wierzy, że może go spotkać odrobina szczęścia.

Pozdrawiam,
Śrutek

ADOPCJA MOŻLIWA PO KONSULTACJI ZE SCHRONISKOWYMI LEKARZAMI WETERYNARII


 

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska

 Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

 

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.