TOFIK

Napisany przez identek . W dziale Uncategorized

PIESEK TOFIK OK. 8 LAT 616099000006105 (188/19)
WIELKOŚĆ: MAŁY
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: B-6

SZYBKA ŚCIĄGA:
– wesoły, rezolutny, bardzo emocjonalny
– szybko przywiązuje się do ludzi
– skoczny, sprawny, zwinny – wymaga sporo aktywności ruchowej i zajęć umysłowych
– potrafi pokazać zęby, ale jest bardzo czytelny – zrozumiany nie powinien wykazywać agresji
– potrzebuje aktywnego, doświadczonego opiekuna

 
Cześć, my się już znamy! Jestem Tofik i trafiam do tej galerii już drugi raz. Wyraźnie jestem tak wspaniały, że świat się na mnie napatrzyć nie może. Tak to sobie tłumaczę. Smutną stroną tej sytuacji jest jednak fakt, że wróciłem z adopcji i dlatego trafiam ponownie na tę stronę…
 
Ugryzłem. Wiem, źle zrobiłem. Wiem, zawsze wiem, że powinienem najpierw myśleć, a później działać, ale to w naturze pinczerów nie leży… Także fakt jest taki, że to Opiekun powinien myśleć przy mnie dwa razy – najpierw za siebie, później za mnie – a wtedy nie dojdzie do dramatu i moje piękno i wspaniałość będzie można podziwiać już tylko na zdjęciach w rodzinnych albumach.
 
Jestem bardzo żywiołowym i bardzo, bardzo, bardzo emocjonalnym psem. Kto by się spodziewał, że w moim małym ciałku może się zmieścić aż tyyyyyyyle emocji. Ale może, a ja nie zawsze potrafię sobie z nimi radzić jak należy. Przed spacerem silnie się ekscytuję, a na spacerze staram się być w kilku miejscach jednocześnie. Bywa, że przy wychodzeniu z boksu szarpię smycz, ale przeważnie wystarczy stanowcza komenda, a mój rozum wraca na swoje miejsce.
 
Inne psy lubię, choć mój temperament oraz szybkość ruchów i myśli często nie odpowiadają psim pobratymcom. Niemniej chętnie poznałbym jakiegoś tolerancyjnego kumpla.
 
Ludzi kocham. I to kocham szalenie. Moja miłość jest skoczna, wylewna, przepełniona szaleństwem i głośnym szczekaniem. Inaczej nie umiem, inaczej nie leży w mojej naturze. Do obcych bywam nastawiony sceptycznie. Nie lubię, kiedy obcy zbliżają się do moich misek i nie lubię, kiedy próbują mi coś zabrać. Przytulanie i czułości na pierwszej randce też raczej odpadają. Łatwiej nawiązuję relacje z kobietami, ale to nie znaczy, że mężczyzna nigdy nie zaskarbi sobie mojego serca. Będzie musiał po prostu trochę dłużej na to popracować.
 
Szukam Domu, który już coś tam o psach wie. Najlepiej o podobnych mi charakternych, niewyrośniętych dobermanach. Domu, który zrozumie i uszanuje fakt, żem charakterem większy niż niejeden psi gigant. Zdecydowanie Domu bez dzieci, bo wolałbym nie wracać na tę stronę z trzecim opisem. Domu aktywnego, bo kocham spacery. Domu otwartego na pracę z psem, bo uwielbiam nowe wyzwania i szybko się uczę.
 
Wiesz, nie jestem wcale trudnym psem. Jestem po prostu psem dla koneserów.
Czy są tutaj tacy?
Pozdrawiam,
Tofik

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.