TROPEM NOWEGO DOMU III 19.11.2016.

Napisany przez identek . W dziale AKTUALNOŚCI

str

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TROPEM NOWEGO DOMU III!

19 listopada wraz z czworonożnymi przedstawicielami naszego schroniska około godziny 11:00 pojawimy się na ul. Długi Targ w Gdańsku. Już po raz trzeci odbędziemy spacer kończący się u podnóża fontanny Neptuna. Ideą całej imprezy jest przypomnienie mieszkańcom Gdańska, że na obrzeżach ich miasta istnieje instytucja schroniska dla bezdomnych zwierząt, w której wciąż na swoje domy czeka ponad 300 zwierząt. Tym spacerem chcemy także udowodnić, że psiak ze schroniska nie powinien budzić obaw i podlegać stereotypowemu osądowi, że jest stworzeniem trudnym i nie wartym dania mu szansy na lepsze życie. Mamy nadzieję pokazać, że te zwierzęta właśnie jak bardziej potrzebują człowieka, jego troski, opieki i- co najistotniejsze-swojego bezpiecznego domu. To będą tylko reprezentanci, którzy mają przekonać wszystkich wahających się, że warto odwiedzić nasze schronisko znajdujące się w Gdańsku – Koszkach przy ul. Przyrodników 14 i tu znaleźć swojego wymarzonego przyjaciela.

Podczas trwania imprezy rozdawane będą materiały mające zachęcić nie tylko do adopcji, ale także: do organizowania zbiórek żywności, smyczy, obroży itp. Propagowany będzie też funkcjonujący od lat program bezpłatnej dla mieszkańców gminy Gdańsk elektronicznej identyfikacji psów, którego skuteczność jest bezdyskusyjna, bo to również dzięki jego funkcjonowaniu ilość zwierząt zmuszonych do przebywania w schronisku wydatnie się zmniejszyła. Być może udział w tej imprezie przekona niejednego z uczestników do zostania wolontariuszem w naszym schronisku. Będzie również okazja do spotkania się z czworonożnymi przedstawicielami schroniska.

Do udziału w niej zapraszamy również wszystkich właścicieli ze swoimi pupilami. Szczególnie tych, którzy mają je z naszego schroniska. Zbiórka przewidziana jest w okolicach budynku „LOT-u” około godz. 11.00

Dla porządku wszystkim właścicielom, którzy zechcą wraz z nami być tego dnia przypominamy o zaopatrzeniu swoich zwierząt w obroże, smycze i jeśli jest taka potrzeba, również w kagańce. Przypominamy o tym, bo przecież chcemy się zaprezentować również jako odpowiedzialni właściciele psów żyjących w mieście.

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.