W 3 dni dookoła kota w “PROMYKU”

Napisany przez identek . W dziale AKTUALNOŚCI

Dzień kota art.Dzień Kota z perspektywy kota jest codziennie, ale ludzie symbolicznie obchodzą to święto 17 lutego. Wolontariusze i pracownicy schroniska „PROMYK” w Gdańsku-Kokoszkach postanowili pójść krok dalej i zorganizować cały cykl imprez fetujący kocich podopiecznych schroniska. Przez cały weekend od piątku 17 lutego do niedzieli 19 lutego na terenie całego Gdańska będzie można wziąć udział w jednej z wielu kocich akcji, poznać schroniskowe koty oraz przekazać datki finansowe lub karmę na rzecz bezdomnych kotów. Jakie atrakcje czekają na gdańszczan?

W piątek 17 lutego w godzinach 17:00-20:00 organizujemy zbiórkę karmy i kocich akcesoriów w sieci sklepów Zoo Delikatesy. Będziemy szczególnie wdzięczni za mokrą karmę wysokomięsną oraz żwirek  – mówi wolontariuszka z Kociej Ekipy Promyka Anna Sadowska. Promykowe wolontariuszki będzie można spotkać w C.H. Madison na Rajskiej, w CH Kowale na Staropolskiej oraz w PH Ujeścisko na Warszawskiej. Z kolei w sobotę 18 lutego w godzinach 11:00 – 15:00 koty z Promyka odwiedzą bibliotekę „Pod Kotem i Myszą” na ulicy Lelewela 21/22. Tą akcją chcemy zaznaczyć, że koty ze schroniska potrafią świetnie wpasować się w tkankę miasta i nie musimy poznawać ich tylko zza krat schroniskowych klatek. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zgadza się z nami i stąd to niecodziennie spotkanie autorskie – zaznacza Małgorzata Zawadzka, kocia wolontariuszka. Wielki finał świętowania Dnia Kota przypadnie na niedzielę 19 lutego. Od godziny 11:00 do 15:00 będzie można odwiedzić koty w schronisku mieszczącym się na ulicy Przyrodników 14. Dni otwarte w kociej wolierze schroniska organizujemy kilka razy w roku. Obok możliwości pogłaskania kota, przygotowujemy dla dzieci i całych rodzin wiele gier i zabaw edukacyjnych o kocich zachowaniach i specyfice ich języka. Koty są wspaniałymi przyjaciółmi człowieka, jeśli damy im szansę – wspomina wolontariuszka Alena Moeller. Nie sposób się nie zgodzić, biorąc pod uwagę fakt, że koty są najbardziej popularnymi zwierzętami domowymi mieszkańców miast. Nie bójmy się dać szansy także bezdomniakom ze schroniska „PROMYK”. One kochają podwójnie.

 

W schronisku Promyk w Gdańsku-Kokoszkach przebywa obecnie ok 70 kotów oraz 160 psów. Z Promykiem współpracuje około 50 wolontariuszy. Nabór na wolontariat trwa przez cały rok. Zgłoszenia można przesyłać na adres wolontariat@schroniskopromyk.pl.

 

Dzień Kota w skrócie:

Piątek 17.2 – zbiórka karmy w 3 sklepach sieci Zoo Delikatesy (Madison, Ujeścisko, Kowale)

Sobota 18.02 – spotkanie z kotami i wolontariuszami PROMYKA w bibliotece „Pod Kotem i Myszą”

Niedziela 19.02 – Koci Dzień Otwarty w schronisku PROMYK

 

Event facebook: https://www.facebook.com/events/1916767021890647/?active_tab=about

Galeria akcji 2015 https://www.facebook.com/Wolontariusze-Schronisko-Promyk-1659512867654628/photos/?tab=album&album_id=1670318246574090

 

 

_MH73192

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.