WARSZTATY – TROPEM 4 ŁAP – POZNAJ PROMYKA

Napisany przez identek . W dziale AKTUALNOŚCI

kolejne spotkanie 8-9.08

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk” w Gdańsku ma przyjemność zaprosić wszystkich, a szczególnie najmłodszych na zajęcia pt. „TROPEM 4 ŁAP – POZNAJ PROMYKA „

 

 Kolejny cykl spotkań mających na celu poszerzenie wiedzy o zwyczajach, postrzeganiu świata przez naszych czworonożnych domowników rozpoczyna się 08 sierpnia 2020 roku.

 Zajęcia będą odbywały się na terenie schroniska mieszczącego się w Gdańsku – Kokoszkach przy ul. Przyrodników 14 w godz.12:00 – 15:00

 Uczestnictwo w warsztatach jest nieodpłatne

Chęć uczestnictwa należy zgłaszać na adres mailowy: k.zaleska@schroniskopromyk.pl

do dnia 07-08-2020, do godz.12:00

Kontakt telefoniczny do koordynatorki projektu: 58/522-37-80 – Katarzyna Zaleska

 Część warsztatów prowadzona będzie przez Martę Pogorzelską – zoopsycholożkę, behawiorystkę i trenerkę psów, od lat współpracującą z gdańskim schroniskiem.

 Prywatnie Marta jest mamą dwójki synów w wieku szkolnym.

 

Na te zajęcia będą się składały min.:

 - prezentacja multimedialna

- dyskusja 

 - zajęcia plastyczne

-  spotkanie z dwoma psami i możliwość przećwiczenia nabytych umiejętności w praktyce.

 

Na koniec zajęć wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy potwierdzające uczestnictwo w warsztatach.

 

To propozycja dla dzieci mająca na celu utrwalenie umiejętności bezpiecznego kontaktowania się z psami i nabycie właściwych nawyków dotyczących obcowania z nimi. Zadawane podczas spotkań uczestnikom pytania mają na celu pobudzić do przemyśleń, nauczyć podejmowania decyzji czy kontakt z nimi w danym momencie jest bezpieczny.

Jednocześnie całość zajęć ma pobudzić wyobraźnię uczestników i dać możliwość do całkiem innego spojrzenia na mieszkające z nami /obok nas/ zwierzęta.

 

Kolejną propozycją mieszczącą się w ramach warsztatów będą spotkania z

Pauliną Reglińską, autorką projektu „Zwierzaki to nie pluszaki” obejmującego książkę edukacyjną, warsztaty. Prywatnie  jest mamą  Jasia i Emilki, opiekunką dwóch uroczych psiaków oraz nauczycielem z powołania.
Z kolei na tych zajęciach wchodzących w skład projektu „ Tropem 4 Łap – Poznaj Promyka”, Paulina  postara się, aby już od najmłodszych lat  stać się prawdziwym przyjacielem zwierząt!

 

Na prowadzonych przez nią warsztatach,  dzieci poznają potrzeby zwierząt, oraz dowiedzą się kim tak naprawdę jest odpowiedzialny opiekun.

Podczas spotkań będą : rozwiązywane zagadki, realizowane zadania plastyczne.

Głównym celem zajęć będzie udowodnienie, że zwierzę nie jest zabawką, a żywą istotą, która czuje i wymaga dużego zaangażowania z tytułu jej posiadania.

 Paulina prosi także wszystkich przyszłych uczestników o to, aby na zajęcia zabrać swoją ulubioną pluszową zabawkę przedstawiającą zwierzaka.

Kolejne zajęcia:

08/ 09.08.2020 poprowadzi:  PAULINA REGLIŃSKA

 
Całość projektu realizowana jest ze środków pozyskanych  z Budżetu Obywatelskiego Miasta Gdańska na rok 2019.

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.