Warsztaty – Zwierzaki to nie pluszaki 13.05.2023

Napisany przez identek . W dziale AKTUALNOŚCI

Zapraszamy pedagogów z gdańskich placówek oświatowych do wzięcia udziału w warsztatach - “Zwierzaki to nie pluszaki!”.

Zajęcia te są skierowane do nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz wczesnoszkolnego, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę w zakresie kreowania w dzieciach odpowiednich postaw wobec zwierząt.

Spotkanie odbędzie się w dniu, 13 maja 2023 rokuw godzinach: 

11.00–15.00, w Schronisku Dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk”” mieszczącym się przy ul. Przyrodników 14

W trakcie wykładów zostaną omówione nowoczesne pomoce dydaktyczne oraz skuteczne metody przekazywania wiedzy na temat opieki i obcowania ze zwierzętami. Poruszony zostanie temat mądrego pomagania czworonogom, oraz funkcja odpowiedzialnego wolontariatu w placówkach zajmujących się bezdomnymi zwierzętami.

Podczas trwania czterech wymienionych poniżej bloków tematycznych, zostaną omówione następujące tematy:

  • Przedstawienie założeń projektu “Zwierzaki to nie pluszaki” oraz omówienie podstawowych informacji dostosowanych do poszczególnych grup wiekowych (45 minut).
  • Metody przekazywania wiedzy w zakresie opieki i pomocy zwierzętom oraz omówienie skutecznych środków dydaktycznych (45 minut).
  • Mity i problemy wynikające z przekazywania nieodpowiednich treści oraz omówienie jak pomagać, aby nie zaszkodzić oraz odpowiedzialnego wolontariatu (45 minut).
  • Odpowiedzialne przygotowanie dzieci do wycieczki w miejsca, gdzie będą obecne zwierzęta (45 minut).

Całość zajęć poprowadzi:

Paulina Reglińska, pedagog, animator społeczny, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego i Wyższej Szkoły Społeczno – Ekonomicznej w Gdańsku. Autorka książki edukacyjnej „Zwierzaki to nie pluszaki”, wieloletnia wolontariuszka współpracująca ze Schroniskiem Dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk” w Gdańsku.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o potwierdzenie swojego uczestnictwa drogą mailową do dnia 8 maja2023 roku.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy:

k.zaleska@schroniskopromyk.pl

Zachęcamy do udziału!

Plakat warsztatyaktualności

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.