WIGILIA BRACI MNIEJSZYCH 18.12.2021

Napisany przez identek . W dziale AKTUALNOŚCI

➡️Psia i kocia Gwiazdka ⭐️odbędzie się na terenie schroniska, przy ulicy Przyrodników 14, w dniu 18 grudnia 2021. Impreza rozpocznie się od godz. 11.00 i potrwa do godz. 14.00
 
Bracia mniejsi – tak zwykł je nazywać św. Franciszek z Asyżu. Chodzi oczywiście o zwierzęta, w tym przypadku psy i koty ze schroniska Promyk w Gdańsku Kokoszkach. Stary zwyczaj każe w Wigilię dzielić się ze zwierzętami opłatkiem i wierzyć, że przemówią do nas ludzkim głosem. Załoga schroniska i wolontariusze, nawiązując do tej tradycji, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, chce pomimo panującej wciąż trudnej sytuacji, ponownie zaprosić gdańszczan do złożenia naszym podopiecznym przedświątecznej wizyty z zachowaniem wszelkich zaleceń ogłoszonych przez Ministra Zdrowia
Całość imprezy ze względów bezpieczeństwa odbędzie się na wolnym powietrzu, dlatego prosimy wszystkich naszych gości o ubranie się stosownie do panujących warunków pogodowych.
Dla tych którzy zechcą tego dnia z nami być, przygotowaliśmy rożne atrakcje min.:
-będzie można ubrać nasze schroniskowe choinki własnoręcznie wykonanymi w domu ozdobami zgodnie z filozofią Zero Waste (ogranicza Was tylko wyobraźnia),
- młodzi goście będą mieli okazję skorzystać z wiedzy pracowników, wolontariuszy schroniska i dowiedzieć się co to znaczy być odpowiedzialnym opiekunem swojego psa, czy kota.
-odbędzie się pokaz psiego treningu przygotowany przez trenerkę, behawiorystkę Martę Pogorzelską
- będzie można wziąć udział w wyścigach w świątecznych workach
- pod okiem wolontariuszy odbędzie się Świąteczny Taniec, oraz przedświąteczna rozgrzewka ruchowa
- jest szansa, że pojawi się Mikołaj
Na każdego gościa będzie czekała drobna edukacyjna niespodzianka
Mamy też w zanadrzu przygotowaną jeszcze jedną dużą niespodziankę, ale to wielka tajemnica, która wyjaśni się właśnie podczas trwania imprezy.
Wigilia Mniejszych Braci to również dzień, w którym goście mają szansę pomóc tym zwierzętom, które przebywają w Promyku od lat.
“Nie zapominajmy o tych zwierzakach, które spędzą kolejne być może święta w schronisku” – apelują inicjatorzy akcji – “znajdźmy dla nich choć chwilę w naszej pamięci i przynieśmy drobiazg od serca: dobrą jakościowo karmę, legowisko, piszczącą zabawkę, czy wędkę dla kota”.
Obecnie w schronisku przebywa ok. 100 psiaków i 100 kotów, które wciąż czekają na nowe domy.
Wigilia 2021 - plakat A4

 

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.