WOLFI

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIES WOLFI OK. 10 LAT 616093900964027 (545/19)
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
SZCZEPIENIA: TAK
BOKS: C-16

SZYBKA ŚCIĄGA:
– łagodny, ufny, oddany
– dobrze chodzi na smyczy
– dobrze dogaduje się z innymi psami
– dobrze znosi zabiegi pielęgnacyjne
– uwielbia się przytulać
- adopcja po konsultacji z lekarzami weterynarii

 
Cześć, jestem Wolfi – skąd to imię, to chyba tłumaczyć nie muszę. Ale choć wilka we mnie widać w mądrych oczach, czujnych uszach, miękkiej sierści oraz puszystym ogonie, to charakter we mnie typowo psi. Wierny, zależny, oddany…
 
Każdy mi tutaj powtarza, że pies taki jak ja w Schronisku oznacza kolejki pod bramą. Że każdy by takiego jak ja chciał. Pięknego, mądrego, łagodnego. Domowego wilka o gołębim sercu. I wierzę, że gdy tak mówią, to tak myślą, choć i ja swoje wiem. Wiem, że mówią prawdę, ale… to wszystko już nie dotyczy mnie! Dotyczyło kilka lat temu, a dziś… Dziś jestem tylko starym psem.
 
Jestem psem, który już nie będzie mógł opiekować się Tobą tak, jak robiłby to te kilka lat temu. Ja sam będę potrzebował czujnej opieki i pielęgnacji. Jestem psem, który już nie stanie w Twojej obronie – dziś to ja potrzebuję Twojej ochrony. Jestem psem, który nie przemierzy z Tobą górskich szlaków. …Pomogę Ci jednak cieszyć się ze spacerków po osiedlu.
 
Wiesz, podobno w adopcjach starszych psów jest coś magicznego. Odczarowywanie starości. Nowe życie, kiedy nikt się już go nie spodziewa. Zaskoczenie chęcią życia i chęć zaskoczenia życiem. Takie łapanie chwili do szaleństwa. Mówią, że po adopcji starszego psa wszystko jest bardziej intensywne. Miłość. Troska. Oczarowanie.
 
Pomyśl sobie więc – że może to ten czas, kiedy chciałbyś przygarnąć do Domu starego wilka. I poznać esencję życia z psem tak idealnym jak ja. Taki ideał w pigułce.
Jeśli wiesz, o co mi chodzi – zadzwoń do Promyka i zaproś mnie na spacer zapoznawczy. Nie zawiedziesz się. Obiecuję.
Wolfi

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

 

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.