WYPATRZEĆ SERCEM, CZYLI PROMYKOWY “KLUB SENIORA / 20-21.01.2017/

Napisany przez identek . W dziale AKTUALNOŚCI

plakat-staruszki

Buła, Benio, Muminek to podopieczni schroniska dla bezdomnych zwierząt „Promyk” w Gdańsku-Kokoszkach. Niektórzy, jak Buła, nie pamiętają już innego życia niż to za kratami, inni jak Benio, czy kot Muminek trafili tu niedawno, porzuceni i niepotrzebni. Co je łączy? Wiek, czyli co najmniej 9, często więcej, lat. To właśnie na potrzeby kocich i psich seniorów pragną zwrócić uwagę pracownicy i wolontariusze gdańskiej placówki. Kulminacja działań nastąpi w sobotę 21 stycznia w Galerii Bałtyckiej, w godzinach od 12.00 do 15.00.

Komercyjne centrum ma szansę na kilka godzin zamienić się w tętniący życiem zwierzyniec. Do dyspozycji zwierzaków i ich opiekunów przeznaczono miejsce na poziomie -1 Galerii. W specjalnie ogrodzonej przestrzeni będzie można poznać kilku podopiecznych schroniska i przekonać się, jak radosne i pełne energii potrafią być starsze psy i koty. Dzień Babci i Dziadka, który tradycyjnie przypada w styczniu, jest znakomitą okazją, by zachęcić gdańszczan do zwrócenia uwagi na starsze zwierzęta i przekonać ich, że adopcja „dojrzałego” psa czy kota, to nie tylko ryzyko i kłopot, ale przede wszystkim szansa na dozgonną wdzięczność najwierniejszego przyjaciela. Takiego jak choćby Buła, który od wielu lat czeka na swoją szansę. „Może ktoś w końcu wypatrzy go sercem” – mówi wolontariuszka Julita Fiszbach – „to tak bardzo przyjacielski, uwielbiający aportowanie, rozdający pieszczoty i buziaki pies…”.

Obok „zwierzyńca” działać będzie też punkt informacyjny schroniska, w którym wolontariusze opowiedzą o warunkach ewentualnej adopcji, a także o rodzajach pomocy, którą można ofiarować placówce i jej podopiecznym: od wolontariatu po tzw. wirtualne adopcje oraz pomoc finansową i rzeczową. Organizatorzy zadbali także o tych, którzy zechcą pomóc od razu na miejscu i przygotowali gotową listę potrzebnych rzeczy, których zakup będzie można zrealizować w mieszczącym się nieopodal sklepie z artykułami dla zwierząt. Market zoologiczny Zoo Delikatesy jest też partnerem sobotniej akcji i wspomaga w swojej decyzji tych, którzy zdecydowali się przygarnąć z gdańskiego schroniska wiekowego zwierzaka: do końca marca na pierwszych trzech nowych opiekunów psiego czy kociego seniora czekać będzie specjalna wyprawka.

Sobotnie popołudnie w Galerii to jednak nie wszystko co „starszakom” pragnie w tym czasie zapewnić schronisko i wolontariusze. Dzień wcześniej w ramach specjalnej akcji czworonożni seniorzy odwiedzą mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Oliwie. Tego dnia pojawią się tam „promykowe” zwierzęta z wolontariuszami. To także radość dla samych organizatorów: „Niestety nie mam już swoich dziadków, więc tym bardziej chętnie przyjadę i spędzę czas z tymi, którzy na chwilę mogą ich zastąpić” – planuje Aleksandra Burlińska, wolontariuszka i koordynatorka tego spotkania. Będzie ciasto, kawa i laurki dla pensjonariuszy domu opieki od uczniów z Gdańska i Żukowa. Skorzystają więc wszyscy – i psy, i ludzie.
Przygotujcie się zatem na specjalny weekend, pamiętajcie o Babciach i Dziadkach, szczególnie o tych, którzy na co dzień nie mają tyle szczęścia i uwagi.

Klub Seniora w Galerii Bałtyckiej

KIEDY: 21.01.2017, godz. 12.00–15.00
GDZIE: poziom -1
CO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO?
– Galerię odwiedzą schroniskowi zwierzęcy seniorzy, którzy zaprezentują się odwiedzającym z najlepszej strony i polecą się na domowych przyjaciół
– punkt informacyjny Schroniska „Promyk” – są różne formy pomocy, my chętnie opowiemy o każdej z nich
– możliwość pomocy poprzez zakup produktów z przygotowanych przez nas (we współpracy z czworonogami) list życzeń
– zainteresowanych adopcją „starszaków” zapraszamy do zapoznania się z naszym programem wsparcia dla opiekunów schroniskowych Babć i Dziadków

link do wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/382913012063517/

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.