Napisany przez identek . W dziale AKTUALNOŚCI

czytanie - plakat-kopia

W sobotę, 29 kwietnia br. zapraszamy na wydarzenie wspierające socjalizację oraz promocję odpowiedzialnych adopcji ze zwierzakami i książkami w rolach głównych! Razem poczytajmy schroniskowym psom i kotom. Zaczynamy o 11.00 !

Z lekturą wśród zwierząt” odbędzie się w Schronisku Dla Bezdomnych Zwierząt “Promyk” w Gdańsku przy ul. Przyrodników 14 gdzie obecnie mieszka około 100 psów i 70 kotów czekających na nowy dom. Zwierzęta te często mają za sobą trudne historie, ale każde z nich zasługuje na ciepłą i kochającą rodzinę. 

Jak się okazało podczas poprzednich edycji tego wydarzenia, czytanie książek jest świetną formą relaksu zarówno dla ludzi jak i dla schroniskowych zwierzaków.

- Czytając zwierzętom chcemy dać im jeszcze więcej uwagi, nakłonić do zaufania człowiekowi, a być może uda się nawet na tyle zaprzyjaźnić, by rozważyć adopcję zwierzaka ze schroniska? – mówi Emilia Salach, zastępca dyrektora gdańskiego ZOO. 

Z lekturą wśród zwierząt” jest dedykowane wszystkim miłośnikom zwierząt. Można przyjść z własną książką bądź skorzystać z zasobów schroniskowej biblioteki „dzieł zebranych”. Mamy zarówno pozycje literatury dziecięcej, jaki i beletrystykę czy poezję.

Wydarzenie to jedno z wielu organizowanych cyklicznie przez schronisko “Promyk” w celu propagowania idei pomocy bezdomnym zwierzętom oraz promowania odpowiedzialnej adopcji. – Dzięki takim inicjatywom, coraz więcej osób ma szansę zrozumieć, jak ważne jest zapewnienie zwierzakom godziwych warunków życia oraz jak wiele radości może dać odpowiedzialna adopcja czworonoga ze schroniska – dodaje Salach.

Wydarzenie wspierają też Wolontariusze schroniska dla bezdomnych zwierząt „Promyk”. 

DATA: 29 kwietnia 2023 r.

GODZINA: start 11.00, koniec 14.00

MIEJSCE: gdańskie schronisko „Promyk”, ul. Przyrodników 14, dojazd komunikacją miejską, 

https://schroniskopromyk.pl/mapka-dojazdu/

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapraszamy wszystkich w wieku od 0 do 100 lat! Prosimy o niedokarmianie schroniskowych zwierząt oraz o niewprowadzanie na teren placówki własnych czworonogów.

link do wydarzenia:https://www.facebook.com/events/

#pokochajpromyka #niekupujadoptuj #czytaniezwierzakom #psy #koty

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.