Ułatwienia dostępu

Logo Schroniska Promyk

Na skróty

Ważne telefony

Lokalizacja schroniska

Z LEKTURĄ WŚRÓD ZWIERZĄT - CZYTAMY PROMYKOWI

dzień książki - post fbCzytanie Bezdomniakom.
 Schronisko „Promyk”, ul. Przyrodników 14, Gdańsk
 23.04.2022

Czy książka może mieć wpływ na poprawę losu bezdomnych zwierząt? Cóż… u nas tak!

 

W 2016 i w 2018 roku zorganizowaliśmy dni otwarte Schroniska w nietypowej konwencji – nasi Goście zobligowani byli do tego, aby swoją wizytę u nas spędzić w wyznaczonym przez Pracownika boksie u boku wskazanego zwierzęcia, by… czytać naszym Podopiecznym książki na głos.

Cel był jeden – chcieliśmy pokazać tę „domową” stronę zwierzęcej bezdomności. Chcieliśmy dowieść, że nasze psy i koty to stworzenia socjalne, otwarte, spragnione miłości.

 

Udało się – psy i koty, usypiane monotonnymi, spokojnymi głosami czytających Gości, wyciszały się i wtulone w obcych sobie ludzi odpoczywały. Schronisko pogrążyło się w ciszy, którą ciężko osiągnąć w miejscu zamieszkania ponad setki zwierząt. Wrażenie, które to wydarzenie po sobie pozostawiło było niesamowite…

 

23.04.2022 chcemy powtórzyć wydarzenie i znów poczytać naszym Podopiecznym. W trakcie eventu planujemy uraczyć naszych Gości słodkim poczęstunkiem i ciepłymi napojami oraz… dobrą książką, którą „poczęstować” będzie się można w zamian za dobrowolną wpłatę do puszki Schroniska, z której finansujemy głównie badania i leczenie naszych Podopiecznych.

 

Wpadajcie zatem i czytajcie!

 

Połączcie przyjemne z przyjemnym 😉 i 23.04 w godzinach 11:00-13:30 stawcie się w Promyku.

 

Zapraszamy!

 

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W WYDARZENIU?
1. 23.04 w godzinach 11:00-13:30 pojawić się w Schronisku „Promyk” w Gdańsku (ul. Przyrodników 14) i zameldować się w punkcie informacyjnym. Parking przed obiektem.
2. Warto wziąć ze sobą kocyk, żeby móc na nim usiąść, można wziąć ze sobą książkę, choć w te będzie można zaopatrzyć się również w Schronisku.
3. Podążać za instrukcjami Pracowników i Wolontariuszy, aby cała akcja przebiegła bez komplikacji i zawirowań 🙂

 

—> Nie przewidujemy ograniczeń wiekowych. Pamiętaj jednak, że Twoje pociechy w towarzystwie zwierząt powinny zachowywać się spokojnie i ze zrozumieniem dla ich emocji.
—> Nie nastawiaj się na adopcję zwierzaka. Unikamy jak ognia spontanicznych adopcji – jeśli więc któryś z naszych Podopiecznych skradnie Ci serce, przygotuj się, że droga do Waszego wspólnego życia będzie prowadzić jeszcze przez standardowy proces adopcyjny.

#czytampromykom #dajdom #dajserce