ŻABA

Napisany przez identek . W dziale Galeria

SUCZKA ŻABA OK. 2 LATA 932001000586427 (313/18)
WIELKOŚĆ: PONIŻEJ ŚREDNIEJ
SZCZEPIENIA: TAK
STERYLIZACJA: TAK
BOKS: A-14

Szybka ściąga:
– lękowa, ale nie wycofana
– dobrze chodzi na smyczy
– otwarta w kontakcie z człowiekiem
– wybiórczo toleruje inne psy
– szybko uczy się ogólnych zasad
– szuka spokojnego, cierpliwego i stonowanego opiekuna


“Dzień dobry, nazywam się Żaba, ale możesz do mnie mówić Żabcia, Żabula i dosyć płoche ze mnie dziewczę. Ci, co znają mnie od moich początków tutaj,twardo twierdzą, że zmieniam się na lepsze i walecznie staję oko w oko z tym,co kiedyś mnie przerażało. Natomiast ci, co widzą mnie pierwszy raz, mogą odnieść wrażenie, że ja to taki kłębek nerwów jestem i nic więcej. Fakt – wciąż przeraża mnie wiele rzeczy: ruch uliczny, hałasy, nagłe i szybkie ruchy… No ale już nie boję się dotyku, nie boję się smyczy i zaakceptowałam tę rutynę życia tutaj. Jeśli chciałbyś podzielić ze mną życie, musiałbyś uzbroić się w cierpliwość i dokładnie mi wytłumaczyć, czego w nowym miejscu zamieszkania nie powinnam się bać.

Na smyczy chodzę idealnie, ale fakt faktem – na spacerach i ja i Ty czulibyśmy się lepiej, gdyby udało się mnie uzbroić w szelki antyucieczkowe. Wiesz, strach bywa większy ode mnie i w panice mogę łatwo wykaraskać się z obroży.

Uwielbiam kontakt z człowiekiem i moje ulubione miejsce na świecie jest na kolanach kochającej osoby. Kocham się przytulać, wpadam w ekscytację, kiedy w moim boksie pojawia się ktoś, kogo znam. Przy Człowieku czuję się bezpiecznie i Twoja obecność oraz wsparcie stanowią dla mnie gwarancję spokojnego życia.

Szybko uczę się nowych zasad – tutaj na początku nie rozumiałam, dlaczego nie wolno robić bałaganu w pomieszczeniu sypialnym, ale momentalnie pojęłam, że po prostu nie wypada.

W stosunku do innych psów jestem wybiórcza i potrafię zachować się niezbyt uprzejmie. Jeśli myślisz o mnie jako towarzyszce dla swojego psiego przyjaciela, nasze wspólne zamieszkanie musiałoby zostać poprzedzone kilkoma spacerkami zapoznawczymi. A gdybyś szukał kumpeli dla swojego psiego staruszka, to ja raczej się nie sprawdzę. Bywam natarczywa i moja starsza koleżanka z boksu miewa mnie już dosyć.

No, to chyba wszystko o mnie. Jeśli chodzi o Ciebie, to chciałabym żebyś był przede wszystkim wyrozumiałym, spokojnym człowiekiem o stabilnym trybie życia. Nie lubię zmian, nie lubię wyskoków, a wszystko co nowe wpływa na mnie destrukcyjnie. Chciałabym więc po prostu móc mieć pewność, że każdy wieczór będę mogła spędzić na Twoich kolanach. I tak już na zawsze.” Pozdrawiam, Żaba.


 

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska.

Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą.

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.