Zasady adopcji (ważne!)

BARDZO WAŻNE – PROCEDURY POSTĘPOWANIA PRZY WYDAWANIU ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA NOWYM OPIEKUNOM

WIZYTY ADOPCYJNE ODBYWAJĄ SIĘ PO UPRZEDNIM UMÓWIENIU TELEFONICZNYM POD NR TEL. 58/522-37-27

CODZIENNIE POMIĘDZY GODZINAMI: 8.00 – 16.00

 

OBOWIĄZUJĄCE OD 01.06.2023 GODZINY OTWARCIA PLACÓWKI /ADOPCJE/

poniedziałek – 11:00-16:00

wtorek – 11:00 – 18:00

środa – 11:00 – 16:00

czwartek – 11:00 – 16:00

piątek – 11:00 – 16:00

sobota – 11:00 – 17:00

niedziela – 11:00 – 17:00

INTERWENCJE W SPRAWIE BŁĄKAJĄCYCH SIĘ ZWIERZĄT

NA TERENIE GDAŃSKA REALIZOWANE SĄ W TRYBIE CAŁODOBOWYM

 


 

WIĘCEJ NA WAŻKIE TEMATY DOTYCZĄCE POSIADANIA ZWIERZAKA W DOMU DOWIESZ SIĘ POD PODANYM PONIŻEJ LINKIEM

NAMAWIAMY DO LEKTURY!!!

Zwierzęta ze Schroniska wydawane są wyłącznie osobom pełnoletnim i trzeźwym. Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią, zaczekaj aż ukończysz 18 lat lub przyjedź pod opieka dorosłych, którzy akceptują decyzję o ew. adopcji zwierzęcia.

Przed podjęciem decyzji o adopcji pomyśl czy jesteś w stanie :

 1. dobrze karmić i poić zwierzę każdego dnia,
 2. zapewnić psu spacery, minimum trzy razy dziennie,
 3. Jeśli potrzebujesz psa do pilnowania Twojej posesji, zaopatrzyć go w wygodną, ciepłą budę, kojec /w takich przypadkach schronisko zastrzega sobie wizytę przed adopcyjną w celu weryfikacji faktycznego stanu warunków przebywania zwierzęcia/
 4. profilaktycznie szczepić psa, kota, a jeśli zachoruje pójść z nim do lekarza weterynarii,
 5. zapewnić mu opiekę na czas Twoich wyjazdów ( wakacje, ferie, wyjazdy służbowe),
 6. poświęcić mu czas na zabawę i pielęgnację,
 7. zabezpieczyć swojego pupila przed niepotrzebnym rozmnażaniem /wszystkie dorosłe psy, koty w gdańskim schronisku przed adopcja poddawane są sterylizacji oraz kastracji. W przypadku adopcji szczeniąt i kociąt zabieg ten jest wykonywany nieodpłatnie w ramach UMOWY ADOPCYJNEJ po osiągnięciu przez zwierzę dojrzałości płciowej i uprzednim umówieniu terminu z lekarzami weterynarii prowadzącymi gabinet na terenie schroniska. Według umowy adopcyjnej opiekun zwierzęcia ma obowiązek  dokonać sterylizacji, lub kastracji do 2 lat od daty adopcji. Jeśli ktoś nie chce wcześniej adoptowanego szczeniaka, kociaka poddać temu zabiegowi na terenie schroniska, zobowiązany jest do przedstawienia zaświadczenia o wykonaniu zabiegu w gabinecie zewnętrznym. 

Pamiętaj, że twój nowo adoptowany  pupil może żyć kilkanaście lat i w tym czasie zdany jest na Twoją opiekę i pomoc do której zobowiązałeś się podpisując dokumenty adopcyjne !

Jeśli Twoja odpowiedź na te pytania jest twierdząca to serdecznie zapraszamy Cię do odwiedzin w naszym Schronisku.


O czym należy pamiętać:
  • Sprawdź w jakich godzinach wydawane są zwierzęta, abyś nie przyjechał niepotrzebnie. Informacja jest zamieszczona powyżej, można też upewnić się telefonicznie 58/522-37-80,
  • Zarezerwuj sobie minimum 2 godziny na wybranie  zwierzęcia, które chciałbyś zaadoptować.
  •  w późniejszym czasie, kiedy będzie już finalizacja adopcji: zabierz dokument tożsamości ze zdjęciem gdyż jest on niezbędny przy spisaniu umowy adopcyjnej  druku rejestracji i identyfikacji, ankiety przed adopcyjnej.
  • Koniecznie zabierz ze sobą smycz, obrożę, kaganiec ( jeśli przewidujesz powrót środkami komunikacji miejskiej ), kocyk dla szczeniaka lub koszyk, dla kota transporter /nie uznajemy do transportu kotów: kartonów, toreb zakupowych, oraz transportu na rękach bez zabezpieczenia/
  • Pamiętaj o wzięciu niewielkiej kwoty pieniędzy na opłatę adopcyjną, poniżej link do aktualnego cennika obowiązującego w schronisku

https://schroniskopromyk.pl/cennik/

  • W schronisku przebywają przeważnie zwierzęta nierasowe. Jeśli zależy Ci wyłącznie na psie lub kocie rasowym udaj się raczej do hodowcy.


Przyszedłeś do Schroniska i co dalej ?

   1. Zgłoś się do biura, pracownicy poinformują Cię gdzie są zwierzęta, które mogą iść do domu,
   2. Koty przeznaczone do adopcji znajdują się z reguły w pomieszczeniach biurowych, lub wolierze
   3. Szczeniaki jeśli trafią do schroniska, są umieszczane  w oddzielnym pomieszczeniu
   4. Psy dorosłe mieszkają na wybiegach ogólnych oraz w boksach przylegających do domków oznaczonych A,B,C, ALDAZY
   5. Jeżeli decydujesz się na wybór psa przebywającego w części ogólnej schroniska, weź ze sobą kartkę i długopis. Będziesz mógł zapisać wszystkie psy, które przypadły Ci do gustu. Wszystkie boksy są oznaczone numerami.
   6. Następnie pracownicy biura sprawdzą czy psy wybrane przez Ciebie mogą iść do domu. Część psów jest w okresie kwarantanny ( 15 dni od znalezienia czekają na swojego właściciela). Po okresie kwarantanny, jeśli właściciel się nie zgłosi /pies, kot/ szczepiony jest p.w. a następnie sterylizowany, lub kastrowany. Tak naprawdę rzeczywisty, minimalny czas pobytu zwierzęcia w schronisku to ok. 21 dni z uwzględnieniem w/w. zabiegów. Cała ta procedura czasowa nie dotyczy szczeniąt do 2 m-ca życia.
   7. Pracownik  /wolontariusz/ poinformuje Cię o tym wszystkim co wiemy o wybranym psie. Poda jego wiek i znane cechy charakteru. Warto tego posłuchać
   8. Pracownik , lub lekarz weterynarii odpowie na wszystkie Twoje pytania dotyczące pielęgnacji i karmienia i ewentualnych, przewlekłych schorzeń, których leczenie trzeba będzie kontynuować już w domu. Pytaj śmiało i o wszystko szczególnie jeśli jest to pierwszy zwierzak w Twoim życiu.
   9. Gdyby zdarzyło się, że Twój nowy pies lub kot zachoruje w czasie 14 dni od daty zabrania go ze Schroniska, może być leczony bezpłatnie przez lekarza weterynarii schroniskowego.
   10. Decyzja o finalizacji adopcji zapada po odbyciu minimum 3 spacerów zapoznawczych /ta ilość jest dostosowywana indywidualnie do każdego psa i rodziny adopcyjnej/, po konsultacji z behawiorystą, pracownikami schroniska, ew. rekomendacji przez wolontariuszy.
   11. W przypadku kiedy mieszkanie, w którym ma zamieszkać zwierzę jest wynajmowane, wymagana jest zgoda najemcy na pobyt zwierzęcia w lokalu.

Wzory dokumentów obowiązujące przy adopcjach

 

Każde zwierzę, które od nas adoptujesz posiada książeczkę zdrowia, w której zawarte są wszelkie informacje dot. wszelkich szczepień i zabiegów wykonywanych przez naszego lekarza weterynarii.

 

 

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.