Ułatwienia dostępu

Logo Schroniska Promyk

Na skróty

Ważne telefony

Lokalizacja schroniska

Zmiany pandemiczne w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk” 26.01.2022

1192-625

 

Zapewnienie opieki zwierzętom przebywającym w schronisku jest najważniejsze, dlatego podjęto decyzję o ograniczeniu wizyt w placówce i realizacji części zadań w trybie pracy zdalnej. Ograniczenia zostaną wprowadzone w środę, 26 stycznia.

– Bezpieczeństwo personelu schroniska, a co za tym idzie zapewnienie opieki przebywającym w nim zwierzętom, to priorytet. Musimy podjąć działania by zagwarantować ciągłość pracy i  realizację zadań schroniska m.in. wykonywanie interwencji na terenie Gdańska – mówi Emilia Salach, zastępca dyrektora gdańskiego ZOO, zarządzająca schroniskiem „Promyk”.

Większość pracowników schroniska pracuje w systemie zmianowym, aby zapewnić opiekę nad 181 zwierzętami –  98 psami i 83 kotami.

Działalność statutowa będzie kontynuowana, ale zmianie ulegnie sposób wykonywania pewnych zadań. Wszystko po to, by ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa i uniknąć zakażeń wśród  pracowników i klientów schroniska. Ograniczenia zostaną wprowadzone w środę, 26 stycznia 2022 i planowane są do piątku, 11 lutego 2022 włącznie (o ile sytuacja epidemiczna nie ulegnie zmianie).

Wizyty w schronisku

Ograniczamy wizyty osób z zewnątrz do niezbędnego minimum. Prosimy o powstrzymanie się od przywożenia darów (karmy, akcesoriów dla zwierząt itp) oraz wizyt kurtuazyjnych. Wyjątkiem są: odbiór własnego zwierzęcia, dostawy i inne wizyty w konkretnym celu, niezbędne do funkcjonowania placówki.

Adopcje

Finalizujemy rozpoczęte wcześniej procesy adopcyjne. Osoby zainteresowane adopcją psów i kotów proszone są o zapoznanie się z publikacjami na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych gdzie staramy się zamieszczać na bieżąco fotografie i opisy zwierząt gotowych do adopcji. W razie pytań, nakłaniamy do kontaktu mailowego (biuro@schroniskopromyk.pl) oraz telefonicznego (58 522 37 80 w godzinach 8.00- 16.00) w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Interwencje

Nadal realizujemy interwencje na terenie Miasta Gdańska w trybie całodobowym. Zgodnie z regulaminem zajmujemy się bezdomnymi psami i chorymi kotami.

Wolontariat

Wolontariusze, z którymi są podpisane umowy odwiedzają podopiecznych wymiennie. Wspólnie z kierownictwem schroniska zostały ustalone zasady działalności Wolontariatu w dniach 26.01.2022- 11.02.2022. W ograniczonym gronie i na określonych zasadach Wolontariusze nadal wspierają procesy socjalizacyjne, rehabilitację oraz w razie potrzeby prace porządkowe.

źródło: https://media.gdansk.pl/komunikaty/722075/zmiany-pandemiczne-w-schronisku-dla-bezdomnych-zwierzat-promyk