NEPTUN

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIES NEPTUN OK. 8,5 ROKU 616004900211149 (56/19)
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
SZCZEPIENIA: TAK
BOKS: 26

SZYBKA ŚCIĄGA:
– łagodny, lekko wycofany
– w pomieszczeniach zachowuje spokój, ale nie czuje się w nich do końca swobodnie
– uczy się chodzić na smyczy
– otwarty na nowe znajomości

 
Dzień dobry, nazywam się Neptun. Trafiłem tutaj jednego z najgorętszych dni tego lata. Szukałem pomocy u Dobrych Ludzi na plaży w gdańskim Brzeźnie i otrzymałem ją. Dziękuję. Wcześniej, kiedy mieszkałem na Stogach, również zawsze mogłem liczyć na Dobrych Ludzi, choć, jak to mówią, pies na taką pomoc liczyć nie powinien, bo za nim zawsze stać powinien Człowiek. Jego Człowiek. Ja takiego nie miałem.
Dziś jestem tutaj i czekam na odmianę losu. Na kogoś, kto zajmie się mną tak, jak tylko pies na to zasługuje.
 
Jestem dosyć nieśmiałym psem, choć ogólnie to problemów z kontaktami z ludźmi nie mam. Cenię sobie stabilność swojej sytuacji, lubię wiedzieć, co na mnie czeka za rogiem. Doceniam przewidywalność.
 
W pomieszczeniach czuję się jeszcze niezbyt swobodnie, ale sądzę, że pod cierpliwym okiem dałbym się do nich przekonać. Schody pokonuję już bez problemu! Warto pamiętać jednak, żem w życiu posiadł jedną niesamowitą umiejętność – samodzielnie otwieram wszystkie drzwi! W nowym Domu powinno się o tym pamiętać dla mojego bezpieczeństwa.
 
Do tej pory byłem raczej włóczykijem, spacerowym samotnikiem, więc nauka wspólnych przechadzek jest dopiero przede mną. Na smyczy trochę ciągnę, bo nie do końca rozumiem cel chodzenia w ten sposób, ale jestem na dobrej drodze, aby się do tego przekonać. Nauka komend również jest jeszcze przede mną.
 
Szukam kogoś, kto pokaże mi, że życie nie musi być samotnym rejsem. Że można mieć kogoś, na kogo można liczyć przy każdym sztormie. Że szukanie pomocy u obcych Dobrych Ludzi nie powinno być regułą. Chciałbym mieć kogoś, kto odda mi całego siebie, bym i ja mógł znaleźć w nim swoją kotwicę w życiu. Abym już nigdy nie musiał tułać się samotnie po gdańskich plażach.
Czekam.
Neptun

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.