AGAT

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIES AGAT OK. 10 LAT 932001000586004 (711/18)
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: 16

SZYBKA ŚCIĄGA:
– pogodny i wesoły
– otwarty i kontaktowy, choć nie jest typem wpatrzonym w przewodnika
– na smyczy chodzi poprawnie, wymaga lekkich korekt
– lubi harce na trawie, nie przepada za wodą
– zachowuje czystość
– nie zna komend

Dzień dobry, jestem Agat. Moje imię oznacza piękny, ozdobny kamień i trochę to budujące, że tutaj ktoś zechciał tak mnie nazwać, bo mój poprzedni… „opiekun” wystawił mnie do śmietnika na ulicy Sempołowskiej w Boże Narodzenie 2018 roku. Jestem tutaj dosyć długo już, a to dlatego, że borykałem się z wygłodzeniem i szeregiem powiązanych (i tych niepowiązanych też) z tym chorób. Dziś prezentuję się Wam w pełnej krasie i dobrej kondycji.
 
Mimo nieciekawych przejść, jestem bardzo otwartym, na kontakt i dotyk, wesołym chłopakiem. Uwielbiam harce w trawie i śmiało wystawiam brzuch do głaskania. Nie mam miejsc niedotykalskich.
 
W stosunku do innych psów mam nastawienie zabawowe, koty lubię obszczekać, a ludzi uwielbiam – tych małych i tych dużych. Chętnie znalazłbym sobie miejsce w aktywnej spacerowo i wycieczkowo rodzinie, na smyczy bowiem chodzę poprawnie, więc kompan wypadów weekendowych (i nie tylko!) ze mnie wspaniały!
 
Pochwalić się muszę, że nawet kiedy byłem bardzo, bardzo słaby, to swoje potrzeby zawsze załatwiałem na zewnątrz. Trzymam czystość w powierzonych mi przestrzeniach i nie mam skłonności do destrukcji – nawet, kiedy dokucza mi nuda.
 
Właściwie więcej o mnie to w samych superlatywach można by mówić, ale że ja to w głowie cięgle jednak ten śmietnik na Sempołowskiej mam, to chyba wolałbym się nie przechwalać i zachować tę odrobinę skromności. Bo to jakoś tak… nie klei się. Bo skorom ja taki fajny, to dlaczego ktoś chciał zgotować mi tak marny koniec?…
 
Ech… Mimo wszystko, ja wciąż ufam. Ufam, że będzie dobrze. Że mnie wypatrzysz i zabierzesz ze sobą.
 
Czekam,
Agat

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą
 
 

 

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.