AMBER /TEQUILA/

Napisany przez identek . W dziale Galeria

AMBER /TEQUILA/ OK. 1,5 ROKU 616093901355522 (372/21)
WIELKOŚĆ: ŚREDNIA
SZCZEPIENIA: TAK
STERYLIZACJA: TAK
BOKS: 14

SZYBKA ŚCIĄGA:
– wesoła, otwarta, towarzyska
– uwielbia zabawy szarpakami i piłkami
– dobrze czuje się w pomieszczeniach
– ciągnie na smyczy, bez smyczy ucieka
– nie lubi innych psów i kotów
– silnie się ekscytuje i ciężko jej zejść z wysokich obrotów, w ekscytacji podgryza
– zna komendy, ale niechętnie je wykonuje
– poszukuje doświadczonego Przewodnika z masą wolnego czasu i mocy przerobowych

 
Hej, jestem Amber! I… właściwie więcej nie musiałabym pisać, bo część z Was już nie czyta, a chwyta za telefon i wykręca numer telefonu do Schroniska. Młoda, w typie rasy, ładna, zadbana, wychuchana… Za frajer! Czegóż więcej chcieć można?
 
Tym z Was, którzy właśnie odkładają telefon, bo zanim przeczytali, już dzwonili i odbili się od ściany informacji, które winni byli przyswoić przed jakąkolwiek decyzją – podziękuję. Za uwagę podziękuję, może lepiej pójdą Wam zakupy na dziale z pluszakami.
 
Tym z Was, którzy wciąż ze mną są i chcą przeczytać wszystko to, co mam o sobie do powiedzenia… dziękuję. I już otwieram się przed Wami posłusznie.
 
Posłusznie? Hm… No tak, mam takie słowo w słowniku. W słowniku. W serduszku bowiem wolność, dzikość i swoboda mi gra, a nie jakieś tam zasady, reguły i inne takie nudne rzeczy. Tak, znam komendy. Tak, udaję, że ich nie słyszę. Choć szelest paczki ze smaczkami usłyszę z drugiego końca Schroniska.
 
Smycz? No trudno. Jak trzeba, to trzeba. Ale już ja Ci pokażę, jak się ze smyczy korzysta… Korzysta się pociągowo, ot co!
 
Emocje? Kocham je! Mam ich caaaaałą furę! Chcesz trochę? Dam Ci, tylko sto razy podskoczę, pięćdziesiąt razy na Ciebie wpadnę i trzy razy uszczypnę Cię w łydkę. Tyle emocji! I po cóż je tłumić?
 
Wołałeś? Może… Coś tam słyszałam, ale mam teraz ważniejsze sprawy. Tu i ówdzie, a im dalej, tym lepiej. Wolności, skrzydeł mi dodawać nie musisz, na własnych się uniosę w siną dal z tym wiatrem w polu. I tyle mnie będziesz widzieć.
 
Pies! Kurde, no nie wytrzymię! Pies! Dramat! Nie powinno go tu być? Czy powinien? Nie powinno! Co robić? Szarpnąć, szczeknąć, warknąć, pisnąć? Najlepiej wszystko na raz! Nie chcę go tu! A może chcę? Nie chcę! Oj, głowa mi z tych emocji pęka…
 
Kot? No to to już przesada. Nie ze mną te numery. Kot i ja w jednym miejscu. Tak to nie będzie…
 
Teraz już rozumiesz? Jestem już prawie dorosłą pannicą, którą ominęła nauka jakichkolwiek zasad. Owszem, siady, waruje i inne łapki były, ale cóż to jest dla takiego psa jak ja… Toć rozrywki dla prostaków! Ja jestem mądrzejsza niż to! Potrzebuję wyzwań, ruchu, wskazania kierunku, w którym mogłabym się rozwijać. Potrzebuję mądrego, konsekwentnego i wyrozumiałego Przewodnika, który nie tylko nauczy mnie być psem na medal, ale i przełknie gorzką pigułkę pokuty za cudze błędy popełnione w najważniejszym rozwojowo dla mnie okresie – szczenięctwie.
 
Żeby nie było tak smutno, to powiedzieć muszę, że najgorszą dziczą świata też nie jestem – umiem w kaganiec, dobrze czuję się w pomieszczeniach i potrafię kochać. Oj, kochać od końcówki mokrego nosa po czubek ogona. Potrafię czerpać radość z każdej drobnostki, potrafię być ucieleśnieniem entuzjazmu w każdej sekundzie mojego bycia. Potrafię być dobrym psem! Potrzebuję tylko u boku dobrego Człowieka…
 
Przeczytałeś? I co? Nadal myślisz, żeby zadzwonić?
Jeśli masz doświadczenie w pracy z psami o umysłach pracujących na najwyższych obrotach, jeśli nie masz innych zwierząt, jeśli jesteś pewien, że dasz radę poświęcić kilka godzin dziennie na treningi ze mną… To dzwoń! Śmiało!
Niecierpliwie czekam.
Amber


Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

 
 

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.