ARBUZ

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIESEK ARBUZ OK. 5 LAT 616093901926878 (78/23)

WIELKOŚĆ: DUŻY

SZCZEPIENIA: TAK

KASTRACJA: TAK

BOKS: 42

W PROCESIE ADOPCYJNYM


SZYBKA ŚCIĄGA:

– energiczny, bywa nieuważny

– potrafi pociągnąć na smyczy, jest bardzo silny

– lubi węszyć

– bardzo proludzki, w kwestii stosunków z innymi psami wymaga socjalizacji

– wymaga nauki podstaw posłuszeństwa


Dzień dobry,

jestem Arbuz, słodki i orzeźwiający, a na spacerze ze mną na pewno nie będziesz się nudzić. Bo wszędzie mnie pełno! Tu pociągnę, tam podbiegnę, a potem się cofnę, żeby powąchać ślady, które na pewno ominąłem. Powiesz: „typowy labrador”, i pewnie wiele się nie pomylisz. Zatem fajnie by było, jakbym trafił do domu, który zna rasę (a nie wyłącznie stereotypy o rasie) i potrafi sobie poradzić z tą skumulowaną w misiowym ciele energią.

Czy mogę zamieszkać w domu z dziećmi? Pewnie tak, o ile potrafią uszanować moją przestrzeń osobistą i nie będą chciały głaskać mnie akurat wtedy, kiedy śpię. Bo odpoczynek to mój czas na ładowanie baterii i chciałbym go właśnie na to wykorzystać. Po głaski na pewno przybiegnę, jak wstanę, bo lubię bliskość człowieka. No właśnie – przybiegnę… Musisz wziąć pod uwagę, że małe dzieci raczej bezpieczne przy moim entuzjazmie nie będą – w emocjach zdarza mi się nie patrzeć, gdzie lecę, więc zagwarantować mogę, że niemrawe bąbelki tratował będę.

Moje podejście do innych psów jest różne – raz oszczekam, raz omerdam. Więc przygotuj się na naukę psawuar-wiwru, cobym gafy w pieskowej komunikacji nie palnął i umiał się ładnie dogadywać z przedstawicielami mojego gatunku. Mądra socjalizacja pod okiem kogoś, kto psi język rozumie lepiej ode mnie powinna pomóc mi poczuć się pewnie w pieskim świecie!

Jeśli chodzi o komendy, to coś tam umiem (na przykład „siad”), ale łatwo się rozpraszam i tracę zainteresowanie nauką. Nad tym też możemy popracować, bo coś mi się wydaje, że fajne smaczki mogą znacząco wspomóc moje skupienie podczas ćwiczeń.

No, to się rozgadałem, a zamiast tej pisaniny wolałbym Cię poznać na żywo. Być może to właśnie dla Ciebie będę psim ideałem i wpasuję się w Twoje życie jak brakujący puzzelek? Sprawdźmy to!

Pozdrawiam,

Arbuz


Opis przygotowany przez wolontariuszy schroniska.

Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą.

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.