ARGOS

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIESEK ARGOS OK. 1,5 ROKU 616093901348288 (112/21)
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: 3

SZYBKA ŚCIĄGA:
– ostrożny w pierwszym kontakcie, dopiero uczy się budować zaufanie do Człowieka
– dobrze chodzi na smyczy
– nie akceptuje innych psów, bywa wyrywny
– bardzo aktywny – wymaga sporo ruchu

 
Dzień dobry, nazywam się Argos. Trafiłem tutaj na początku kwietnia z ulicy Guderskiego. Chwilę mi zajęło, zanim uporałem się z faktem zamknięcia za kratami. Początkowo wszystko mnie denerwowało. Byłem rozdrażniony, zły i chętnie pokazywałem zęby. Byłem skrzywdzony i chciałem to zakomunikować całemu światu! Dziś… już odrobinkę lepiej rozumiem swoją sytuację i staram się dzielnie stawiać jej czoła.
 
Zaufałem kilku Osobom, a te Osoby powoli pokazały mi, że za kratami boksu jeszcze jest cały ten świat, który znałem. Że nie zniknął. To mnie trochę uspokoiło. Powoli poznaję coraz to nowych Ludzi, co pomaga mi uporać się ze złością. Właściwie to po prostu na nowo uczę się zaufania.
 
Za innymi psami nie przepadam i bywam mocno zacietrzewiony w mojej niechęci. Ciężko odwrócić moją uwagę, kiedy już jakiegoś psa za wroga uznam. Bez wątpienia – moje relacje z pobratymcami będą wymagały mądrej i sumiennej pracy.
 
Jestem też bardzo aktywnym psem, co znaczy, że świetnie sprawdzę się w Rodzinie, dla której „krótki spacer z psem” to spacer półgodzinny, a nie pięciominutowy. Cenię sobie urozmaicenia, nowe trasy i wyzwania. Jestem otwarty na wspólne przygody!
 
Czytasz pewnie to wszystko i sobie myślisz, żem pies silny, wybuchowy, może jakiś nadpobudliwy… A to wszystko nieprawda! Jestem psem wrażliwym – tak bardzo, że moje złamane serce i myśli skołatane skutkują wyszczerzoną paszczą. Jestem psem, który nie zaznał prawidłowej socjalizacji – moje problemy z innymi psami wynikają z niezrozumienia języka ich komunikacji. Jestem psem aktywnym – po prostu nie sprawdzę się jako kanapowiec, jeśli oprócz kanapy nie zapewnisz mi codziennej rozrywki.
 
Bo wiesz, nie ma złych psów, jest za to cała masa tych niezrozumianych.
Będę tu czekał na kogoś, kto zechce mnie poznać tak naprawdę.
Pozdrawiam,
Argos
Ps. zostałem objęty wirtualną adopcją przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 17 w Gdańsku – klasa 4a
 
Osoby, które rozważają adopcję kota lub psa ze schroniska Promyk proszone są o kontakt telefoniczny 58 522-37-80 w celu zarezerwowania dnia, oraz godziny wizyty.

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.