Ułatwienia dostępu

Logo Schroniska Promyk

Na skróty

Ważne telefony

Lokalizacja schroniska

ASTAIRE

Pies tricolor portret na niebieskim tle.

PIESEK ASTAIRE OK. 4 LATA 616093901355284 (125/22)

WIELKOŚĆ: ŚREDNI

SZCZEPIENIA: TAK

KASTRACJA: TAK

BOKS: 12


SZYBKA ŚCIĄGA

– wesoły, kontaktowy

– dotykalski, uwielbia pieszczoty, “całuśny”

– nowe osoby powinien poznawać za pośrednictwem osoby mu znanej, której ufa

– energiczny, żywiołowy, uwielbia ruch

– ciekawski, bardzo bystry, chętnie i szybko się uczy

– kocha węszyć

– pozytywnie nastawiony do innych psów, bardzo czytelnie się z nimi komunikuje

– łasuch

– ciągnie na smyczy

– zna pielęgnację

– zna pomieszczenia

– potrzebuje świadomego Opiekuna, który zapewni mu odpowiednią dawkę ruchu oraz zadania intelektualne


Hej, jestem Astaire. Jak Fred Astaire mam roztańczone smukłe nogi i uwielbiam z nich korzystać. Kocham ruch. Biegać, skakać, hasać, pędzić niczym rączy rumak – to moja natura. I nogi te przywiodły mnie w kwietniu 2022 r. pod Centrum Matarnia, skąd trafiłem do schroniska. 

Jaka jest moja historia? Skąd się tam wziąłem? Któż to wie. Ja słowem nie pisnę. Za to szczerze, od serca opowiem Ci o sobie, bo wierzę, że moje miejsce, jak każdego psa, jest przy Człowieku.

O niczym innym bardziej nie marzę, jak tylko mieć swojego Człowieka i opuścić Promyk na zawsze. Potrzebuję kogoś, kto będzie moim najlepszym kompanem, towarzyszem wspólnych wędrówek i zabaw, kto mnie przytuli i będzie często głaskał, ponieważ jestem wielkim pieszczoszkiem-przylepką. Kradnę buziaki jak zawodowiec. Sam dopraszam się o dotyk. Daje mi on ukojenie, spokój. Jestem też łasuchem, a zatem kieszenie mojego “Człowienia” powinny zawsze skrywać coś pysznego, co niezbyt rzadko skapnie do mego łakomego dzióbka. Ciało należy rozpieszczać, ale nie zapominajmy o intelekcie. Jestem bystry i w lot łapię nowe rzeczy. Nauka sprawia mi wielką frajdę i mam w sobie ogromny potencjał. Ubóstwiam węszyć! Myślę, że z moim gibkim ciałem, które rozpędzam na wybiegu do prędkości światła i nosem czułym niczym wysokiej klasy detektor, sprawdziłbym się dobrze w psich sportach. 

Czy ja wspomniałem już, że kocham towarzystwo? To jeszcze powtórzę i dodam, iż rewelacyjnie dogaduję się z innymi psami. Ba! Gdyby tylko była taka kategoria, dostałbym Oskara albo nagrodę Nobla za całokształt twórczości w psiej komunikacji! Co więcej, wspieram bardzo Zgredka, z którym szczerze bardzo się zaprzyjaźniliśmy. Na szczęście wolo-cioteczki zauważyły, że jesteśmy ziomeczkami i zabierają nas na wspólne spacery

No to jak? Pasujemy do siebie? Czy to Ciebie właśnie wypatruję codziennie przez kraty? Jeśli tak, prędko dzwoń do Promyka!

Jest tylko jeden mały szkopuł. Do całkiem nieznanych mi osób podchodzę z nieufnością. Natomiast, porzucam ostrożność, w chwili gdy nową osobę przedstawi mi ktoś, kogo znam i komu ufam. Z zaciekawieniem otwieram się wówczas na nową znajomość, a potem już idzie jak z płatka i jesteśmy kumplami! Oddaję swe łaciate serducho, a w zamian proszę o … miłość.

Czekam na Ciebie, moja dwunożna Miłości!

Twój Astaire


Opis przygotowany przez wolontariuszy schroniska.

Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą.