BĄCZEK

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIES BĄCZEK OK. 6 LAT 932001000586038
WIELKOŚĆ: MAŁY
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: 24

SZYBKA ŚCIĄGA:
– łagodny i spokojny
– nie widzi, ale ma świetny węch i słuch
– dobrze czuje się w pomieszczeniach zamkniętych
– dobrze chodzi na smyczy, ale potrzebuje dźwięków, aby czuć się pewnie
– zgodny z psami i kotami
 


Dzień dobry, jestem Bączek. Moich braci już poznaliście, ja jestem kolejnym z dziesiątki, która trafiła do Promyka po śmierci Opiekuna. Martwią się tutaj o mnie, bo jestem stary i niewidomy, a takie psy zwykle nie stanowią pierwszego wyboru Adoptujących. Postaram się jednak jak najlepiej o sobie opowiedzieć, aby dowieść Wam, żem równie fajny czworonożny kolega jak każdy inny!
 
To ja może najpierw opowiem, jak ja widzę świat. Otóż, wyobraź sobie, że widzę bardzo dobrze! To nie jest tak, że ślepy pies to będzie dla Ciebie jakiś wielki problem – skoro moja niepełnosprawność nie jest problemem dla mnie, to dlaczego miałaby być dla Ciebie? Moja instrukcja obsługi jest prosta: najpierw do mnie mów, potem mnie dotykaj. Na spacerze poruszaj się blisko mnie. I dużo, dużo, dużo do mnie mów. Jeśli tego nie mam, to trochę się gubię i zaczynam kręcić bączki w miejscu. Stąd moje piękne imię.
 
Jestem bardzo wyczulony na dźwięki. Słucham i odbieram je całym sobą. Wierz lub nie, ale bardzo lubię muzykę – wyciszam się i pięknie skupiam na melodii, czy to takiej z głośnika, czy to na śpiewie moich Wolontariuszek. Moje uszy pozwalają mi też doskonale i bezbłędnie poznawać ludzi po ich krokach. Kiedy kogoś znam i usłyszę, że idzie, to momentalnie materializuję się przy kratach w miejscu, w którym spodziewam się znaleźć rękę do głaskania.
 
Mój węch to mój powód do dumy. Jako jedyny z mojego rodzeństwa w mig pojąłem, na czym polega praca z matą węchową i nie spocząłem, dopóki nie wygrzebałem z niej wszystkich kawałeczków karmy! Zawsze też wiem, w której kieszeni kurtki masz ukryte smakołyki!
 
Jestem sympatycznym i kontaktowym kawalerem. Dobrze chodzę na smyczy (choć potrzebuję znajomych dźwięków, aby móc za Tobą raźnie podążać – Twojego głosu lub charakterystycznego dla Ciebie szurania butami, a uwierz mi, każdy szura inaczej). Z racji wieku nie powinienem za dużo chodzić po schodach, ale to również nie problem, bo ja świetnie się czuję w ramionach znajomych mi osób. Dobrze też czuję się w pomieszczeniach zamkniętych, jestem kanapowym psiakiem.
 
Przeczytałeś? I co, wierzysz mi teraz? Wierzysz w to, że ja wciąż mogę być doskonałym, wyjątkowym kompanem życia codziennego? Jeśli wciąż masz wątpliwości – zapraszam na spacerki zapoznawcze, chętnie dowiodę Ci, że zasługuję na Twoją miłość!
Pozdrawiam,
Bączek

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.