BAJKI

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIES BAJKI OK. 4 LATA 616099000006094 (313/19)
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: 23

SZYBKA ŚCIĄGA:
– aktywny, usłuchany
– dobrze chodzi na smyczy
– źle reaguje na szelki i kaganiec
– akceptuje inne psy, ale wymaga mądrego prowadzenia w tym zakresie
– szuka Rodziny, która podejmie się aktywnej pracy z nim
– jego sierść wymaga regularnej pielęgnacji

Dzień dobry, jestem Bajki. Bo wyglądam jak Alf lub Falkor z bajki, a dyskusja, którego przypominam bardziejzostała nierozstrzygnięta. I tak powstał Bajki – mnie się podoba! Trafiłem tutaj na początku sierpnia z ulicy Uzdrowiskowej, ale w tym nic bajkowego nie ma, więc rozpisywać się na ten temat nie będę.
 
Jestem raczej grzecznym psem: dobrze chodzę na smyczy, nie awanturuję się z innymi psami, jeśli te mnie wcześniej nie zaczepią, jestem ufny w stosunku do ludzi, nawet tych dopiero co poznanych. Zabiegam o kontakt, a za kratami nie szczerzę niepotrzebnie zębów. Jestem raczej typem bacznego obserwatora rzeczywistości.
 
Mam swoje demony: nienawidzę szelek i kagańca. Bardzo, bardzo, bardzo stresują mnie te sprzęty i osoby z nimi związane: jak np. Pani Weterynarz. Wizyta w gabinecie weterynaryjnym ze mną jest… no cóż – nie jest bajką. Może tak powiem.
 
Nie zmienia to jednak sprawy, żem rodzinny pies – dobrze czuję się w pomieszczeniach i lubię ciepełko czterech ścian.
 
Jakiej Rodziny szukam? Takiej, która sprawi, że stanę się psem z ich bajki. Która przepracuje ze mną pewne problemy, która postara się wytłumaczyćmi, że czasem trzeba robić rzeczy, na które się ochoty nie ma, albo nie robić rzeczy, na które się ochotę ma. Takiej, która wpisze mnie w swoje życie i nauczy mnie czerpać z niego radość.
 
I tyle. Taki oto ja – trochę z bajki, trochę nie.
Czy zechcesz stać się częścią mojej opowieści?
Pozdrawiam,
Bajki

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.