BATMAN

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIESEK BATMAN OK. 8 LAT 616093900977525 (288/20)
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: B-14

SZYBKA ŚCIĄGA:
– pies przejęty z Radys
– łagodny, delikatny, wyciszony
– średnio aktywny, wymaga jednak trochę ruchu, aby zrzucić nadmierne kilogramy
– szybciej łapie kontakt z kobietami
– dobrze chodzi na smyczy
– akceptuje inne psy, ale raczej stroni od ich towarzystwa
– dobrze czuje się w pomieszczeniach, nie niszczy, zachowuje czystość
– nagłe hałasy go przerażają

 
Dzień dobry, nazywam się Batman, a wcześniej nazywałem się 13 690. To mój numer z Radys, gdzie trafiłem w styczniu 2020 z Zambrowa, a skąd latem tego samego roku zostałem uratowany. Jestem też jednym z pierwszych psów z Radys w Promyku, które otworzyły się na Człowieka. Jestem dzielnym psem, superpsem.
 
Początki nie były łatwe. Bałem się wychodzić z budy, nawet by się napić, każdy głośniejszy dźwięk wywoływał we mnie paraliż. Traktowałem swoje ciało jako skorupkę – niech z nią się dzieje, co chce, ja będę bezpieczny w swojej głowie. To była moja strategia. Pozwalałem się czesać, poić, wynosić, ubierać w szelki… ale wszystko w bezruchu, wszystko poza mną, ciało niezależne od przerażonego umysłu. Sądziłem, że to jest mój bilet ku przetrwaniu.
 
Myliłem się jednak. Tutaj jest inaczej. Dotyk jest delikatniejszy, głos jest słodszy, a każdy spacer to przygoda, to możliwość poznania świata jako lepszego miejsca. Skorupka nie była już mi potrzebna.
Dziś uwielbiam kontakt z Człowiekiem – pozwalam się głaskać, tulić, wywalam brzuch do miąchania nawet świeżo poznanym osobom. I choć dużo łatwiej łapię kontakt z kobietami, to na mężczyzn też powoli otwieram się w pełni.
 
A im bardziej się otwieram, tym zachwytów więcej. Bo wiesz, ja w gruncie rzeczy radosnym psem jestem. Zdarza mi się pohasać! I wiesz, jestem też bardzo czystym psem – raz, że posłania szanuję, a kocyki kocham, a dwa, że nienawidzę się załatwiać w boksie. Kiedy zwietrzę perspektywę spaceru, to nie wysikam się w boksie za żadne skarby! No i wiesz, na smyczy chodzę wzorowo! Właściwie to płynę przy nodze Opiekuna. Ach! I jeszcze przy zabiegach weterynaryjnych i pielęgnacyjnych jestem pacjentem na piątkę z plusem!
 
Taki skarb? Taki ideał? Któż by pomyślał… Po Radysach została mi tylko wielka blizna na plecach i ta szczypta niepewności, uważności, która sprawia, że w sytuacjach stresowych zamieram i staram się wrócić do swojej skorupki…
 
Jaką przyszłość widzi dla siebie superpies? Opcja jest jedna: dobrą. Szukam Domu spokojnego, cichego, takiego, w którym szanuje się wzajemne potrzeby. Takiego, gdzie niczego nie będzie się ode mnie wymagało siłą czy podniesionym głosem. Takiego, który doceni moją delikatność i zrozumie, jak wielkim dla mnie krokiem było wyjść ze skorupki, by komuś dać swoje serce.
To może Twój Dom?
Pozdrawiam,
Batman
Ps. zostałem objęty wirtualną adopcją przez Annę Jarosz
 
Osoby, które rozważają adopcję kota lub psa ze schroniska Promyk proszone są o kontakt telefoniczny 58 522-37-80 w celu zarezerwowania dnia, oraz godziny wizyty.

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

 

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.